YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tekin, Kılıçdaroğlu'nu yere göğe sığdıramadı
Tekin, Kılıçdaroğlu'nu yere göğe sığdıramadı
07 Kasım 2012 19:58
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''CHP, sadece Alevi yurttaşlarımızın değil, bu ülkede tüm mağdurların sigortası olacak. Bu sigortanın başındaki insan da Kemal Kılıçdaroğlu'dur'' dedi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kocaeli'nin Körfez ilçesine gelen Tekin, Körfez Ticaret Odası'nda meclis üyelerinin sorularını yanıtladı.
 
Tekin, yalnızca Kocaeli ve Körfez'de değil, birçok yerde ticaretin gittikçe daraldığını ifade ederek, tüm verilere bakıldığında en çok göç alan il olan Kocaeli ticaretinde gelişme olması gerekirken, tam tersine bir daralma olduğunu kaydetti.
 
Tekin, iktidar olmaları halinde tarım, hayvancılık, çiftçilik ve sanayi gibi birçok alanda daha planlı çalışma yapacaklarını dile getirdi.
 
Ziyaret sırasında yerel seçimlerin öne alınmasına karşı çıkmalarının nedenine ilişkin bir soru üzerine Tekin, ''Bir muhalefet partisi erken seçimden kaçmaz. 2013 mart, nisan, mayıs, haziran, temmuz aylarında hangi tarihi istiyorlarsa istesinler bizim için önemli değil. Amacımız, ranta teslim olmaktan kentleri kurtarmaktır. Hırsızlığın, yolsuzluğun diz boyu olduğu bir sistemden bahsediyoruz. Biz tarihe değil, sisteme itiraz ediyoruz'' şeklinde yanıt verdi.
 
 -''Kılıçdaroğlu, Türkiye için bir şans''-
 
 Daha sonra Yavuzselim Mahallesi'nde Cem Evi'ni ziyaret eden Tekin, burada yaptığı konuşmada ise bir Başbakan'ın üslubuna yakışmayan cümlelerle karşı karşıya kaldıklarını öne sürerek, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye için bir şans olduğunu kaydetti.
 
Kılıçdaroğlu'nun ''önce mezhep'' değil, ''önce insan'' olarak baktığını vurgulayan Tekin, ''Sayın Başbakan, sadece milyonlarca Alevi yurttaşlarımızı incitmedi, farklı mezheplerde, farklı dinlerde olanları da incitti. Bir başka inanca, bir başka dine tahammül edemeyecek bir Başbakan olabilir mi  O ülkede huzur, bütünlük, birlik olabilir mi  Tüm bunlara rağmen Alevi yurttaşlarımız son derece sağduyulu davranmıştır. Tüm sorunlarınızı biliyoruz'' ifadesini kullandı.
 
Tekin, özellikle ''Alevi açılımı'' döneminde çok net tavır koyduklarını dile getirerek, Alevilerin bir lütuf ya da farklılık değil sadece insani haklarını istediğini söyledi.
 Bu haklara bir gün kavuşulacağını anlatan Tekin, şöyle konuştu:

 ''CHP iktidarı döneminde bunlar tartışılmaz olacak. Önümüzdeki süreçte bu yasal statüyü oturtabilirsek en azından Cem Evi tartışmalarını ortadan kaldırmış oluruz. Kamu imkanları her yere çalışırken, ibadethanelere kapalı olması kabul edilir değildir. Bunları en kısa zamanda inşallah bizim iktidarımızda çözeceğiz. CHP sadece Alevi yurttaşlarımızın değil, bu ülkede tüm mağdurların sigortası olacak. Bu sigortanın başındaki insan da Kemal Kılıçdaroğlu'dur.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler