YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tekin: Kabul edilebilir bir şey değil
Tekin: Kabul edilebilir bir şey değil
05 Şubat 2013 14:37
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği girişindeki patlamaya ilişkin açıklama yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne yönelik saldırıya ilişkin, ''İstihbarat bilgilerine rağmen bu şahısın denetim altında tutulmaması kabul edilebilir bir şey değildir. Ankara'nın merkezinde en stratejik ülkenin konsolosluğunda bunlar oluyorsa doğrusu hepimizin bunu gözden geçirmemiz gerektiğine inanıyorum'' dedi.

Tekin, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği girişindeki patlamada yaralanan gazeteci Didem Tuncay'ı tedavi gördüğü Ankara Numune Hastanesi'nde ziyaret ederek, hastane yetkilileri ve ailesinden sağlık durumuna ilişkin bilgi aldı.

Hastaneden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekin, Tuncay'ın sağ gözünde bir sorun bulunduğunu, ancak moralinin son derece yüksek olduğunu söyledi.

''Ailenin haklı olarak kafasında çok ciddi soru işaretleri var, bizim de bu sorunları işaretleri var kafamızda'' diyen Tekin, patlamanın olduğu günden bugüne kadar bu sorulara bir cevap alınamadığını ileri sürdü.

Tekin, şöyle konuştu:

''İstihbarat bilgilerine rağmen bu şahısın denetim altında tutulmaması kabul edilebilir bir şey değildir. Bir köyde, bir kasabada olsa belki kabul edilebilir ama Ankara'nın merkezinde en stratejik ülkenin konsolosluğunda bunlar oluyorsa doğrusu hepimizin bunu gözden geçirmemiz gerektiğine inanıyorum.

Gerek Sayın Cumhurbaşkanı'nın açıklaması gerek eski İçişleri Bakanı'nın dün Sayın Tantan'ın açıklaması, buna nasıl bir izahat getirilir bilmiyorum. İktidar yetkilileri, özellikle güvenlikten sorumlu İçişleri Bakanı'nın bu konuda açıklama yapmasını bekliyoruz.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler