YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Tek tip rafa kaldırılmadı'
'Tek tip rafa kaldırılmadı'
02 Ekim 2010 00:42
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tek tip askerliğin askıya alınması ve rafa kaldırılmasının sözkonusu olmadığını söyledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tek tip askerlikle ilgili Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'nın çalışma yaptığını belirterek, "Çalışmalarını yaptıktan sonra ben de kendilerinden bir brifing alacağım. Brifing aldıktan sonra bununla ilgili kararımızı vereceğiz." dedi.
       

Erdoğan, TBMM'nin yeni yasama yılına başlaması dolayısıyla verilen resepsiyona katıldı. Basın mensuplarının tek tip askerlikle ilgili sorusu üzerine Erdoğan, "Şu anda tek tip askerlikle alakalı MSB ile Genelkurmay çalışmalarını yapıyor. Çalışmalarını yaptıktan sonra ben de kendilerinden bir brifing alacağım. Brifing aldıktan sonra bununla ilgili kararımızı vereceğiz. Şu anda askıya almak, rafa kaldırmak böyle bir şey henüz söz konusu değil. Konuyla ilgili çalışmaları bile görmüş değiliz. Dolayısıyla herhangi bir şeyi bilmeden bu konuda karar vermek yanlış olur." açıklamasını yaptı.
       

BEDELLİ OLACAK MI?

'Bedelliyi gündeme getirecek misiniz?' yönündeki soruya ise Erdoğan, "Şu anda üzerinde durmadığımız bir konuyu burada söylersem olmaz" diye konuştu. CHA
       

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler