YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tek çözüm modeli AK Parti
Tek çözüm modeli AK Parti
14 Nisan 2012 21:02
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, ''Artık bu ülkede sorun üreten değil, sorun çözen hükümet var. Hangi alanda sorun varsa tek çözüm modeli AK Parti'dedir'' dedi.

Tanrıverdi, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, hükümetlerinin esnaf ve sanatkara büyük önem verdiğini ifade ederek, bu kesim için yapılan iyileştirmeler ve düzenlemeler hakkında bilgi verdi.
 Kısa süre önce 2000 tarihinden önce ve sonra emekli olan sigortalılar arasındaki maaş farklılıklarını gidermeye yönelik kamuoyunda ''İntibak Yasası'' olarak bilinen bir düzenlemeyi hayata geçirdiklerini belirten Tanrıverdi, bu yasadan, sosyal güvenlik kurumları tek çatı altında toplanmadan önceki adıyla esnaf ve sanatkarların sigorta kuruluşu Bağ-Kur'dan emeklilerin de tümünün yararlanması için söz verdiklerini hatırlattı.
 Tanrıverdi, çıkartılan yasada bu sözlerini yerine getirdiklerini ifade ederek, ''Artık bu ülkede sorun üreten değil, sorun çözen hükümet var. Hangi alanda sorun varsa tek çözüm modeli AK Parti'dedir. AK Parti milleti ile birlikte olan partidir. Onu aldatmaz, onu kandırmaz ne diyorsa onu yapar'' dedi.
 
 -''Büyükşehir ile halk beklediği hizmete kavuşacak''-
 
 Bazı belediyelerin büyükşehir statüsüne alınmasıyla ilgili yasa hazırlıklarına da değinen Tanrıverdi, bu iller arasında Manisa'nın da bulunduğunu dile getirdi.
 Tanrıverdi, il nüfusları esas alınarak yapılacak yasal düzenleme ile Ege Bölgesi'ndeki 8 ilden, Kütahya, Afyon ve Uşak dışındaki tüm illerin büyükşehir olmasının öngörüldüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:
 ''Büyükşehir yapılan belediyenin kişi başına düşen gelirlerinde, yaklaşık 5 kata varan oranlarda artış olacaktır. Düzenleme için İçişleri Bakanlığımız çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda ayrıca diğer siyasi partilerin yerel yönetim başkanlarıyla da toplantı yaparak görüşleri alınacaktır. Su ve kanalizasyon, ana yol sorunu, itfaiye, mezbaha gibi ortak kulanım alanları ait sorunlar sona ermiş olacaktır. Halk, beklediği hizmete kavuşmuş olacaktır.''
 Manisa'da Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan birçok fabrikanın genel merkezlerinin İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde olduğunu ve vergilerin o illere gittiğini anlatan Tanrıverdi, firmaların üretim yaptıkları yere vergilerini ödemesiyle ilgili olarak Maliye Bakanlığı ile görüşme yürüttüklerini de söyledi.
 Hüseyin Tanrıverdi, genel kurulun ardından Manisa Ulupark'ta İl Müftülüğü tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası açılış törenine katıldı ve geçen hafta annesi vefat eden AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ömer Akar'a taziye ziyaretinde bulundu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler