YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tek ceketle çıktı yola şimdi ceketsiz kaldı
Partisinin grup toplantısında Fethullah Gülen'e göndermelerde de bulunan Erdoğan, "Tek ceketle yola çıktı şu anda milyarlarca liralık dava açıyor. Bunların parasını nereden buluyorsun. Tek ceketi vardı onu da kaybedecek" dedi.
Tek ceketle çıktı yola şimdi ceketsiz kaldı
22 Nisan 2014 / 14:14 Güncelleme: 22 Nisan 2014 / 14:21

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan paralel yapıya karşı eleştirilerini bugün de sürdürdü.

"Tek bir kişinin ve ailenin sultasını cumhuriyet sona erdirirken, yeni diktatörler yönetici elitler ya da milli şefler tesis etmek için kurulmamıştır" diyen Başbakan Erdoğan, " bunlarda şeref yok açıklamasında bulundu" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Öyle bir hayalim var ki... Türkiye sokağa çıkıp şımarıkça cam çerçeve indirenlerin tahakküm kuracağı bir ülke değildir. Bizim yeni Türkiye anlayışımız 23 Nisan 1920'deki anlayışla bire bir uymaktadır. Her bir ferdin bu ülkenin kurucu unsuru olduğu anlayışıdır. Elinde silahı olanın elinde silahı olmayana üstünlüğü yoktur. Elinde parası olanın olmayana üstünlüğü yoktur.

Gazetesi televizyonu olanın olmayana üstünlüğü yoktur. Okumuşun ümmiye Türk'ün Kürt'e şehirlinin köylüye üstünlüğü yoktur. Hiçbir zümrenin diğeri üzerinde üstünlüğü yoktur. 77 milyonun her bir ferdi kurucu unsurdur. Türkiye cumhuriyetinin sahibidir. Tek bir kişinin ve ailenin sultasını cumhuriyet sona erdirirken, yeni diktatörler yönetici elitler ya da milli şefler tesis etmek için kurulmamıştır.

Tek ceketle yola çıktı şu anda milyarlarca liralık dava açıyor. Bunların parasını nereden buluyorsun. Tek ceketi vardı onu da kaybedecek. Tazminat davalarıyla herhalde ciddi bir rakam toplayacak inşaatın kalan kısmını tamamlayacak. Şu dönemde yargının tüm kurumları içinde olanlar ortadadır.

Adana olayı ortadadır. Hala utanmadan sıkılmadan yazdıkları ortadadır. Neyi yazıyorsun neyi çiziyorsun sen bu ülkenin başbakanını bakanları dinleyeceksin bunu da kalkacaksınız dinleteceksiniz utanmadan sıkılmadan belge diyeceksin. İşte belge... Ne belgesi... Kalkıp da bunu söyleyemiyor. Bu ülkenin Başbakan'ı nasıl dinlenir diyemiyorlar.

Bakanların konuşmaları nasıl dinlenir diyemiyorlar. Devleti kendi dinleme seanslarını yapacak yer haline getirdiler. Bunu savunacak kadar alçaklar. Bunun savunulur bir yanı var mı? Sizin adalet anlayışınız bu mu?

Nasıl girersiniz insanların mahremine? Bu denli bu işin maalesef şu anda istikameti kaybolmuş ve istikametini kaybetmiş bu takım son çırpınışlarını yapıyor. Biz gereğini yapacağız. Bunun için de tüm vekil arkadaşlarıma görev düşüyor. Siz milletin vekilisiniz. Bu millet yüzde 45 buçukla meydanlarda ne dedi, biz bunların yolsuzluk yaftalarına inanmıyoruz dedi. Bu iftirayı atanlara sizler gereken cezayı vermelisiniz.

Bunların elinde hep söyledim şantaj kasetleri var. Bu devletin en tepesinden en aşağısına kadar. Cumhurbaşkanının da şantaj kasedi var benim de vardı Genelkurmay'ın da vardı. Ben dedim ki açıklamazsanız namertsiniz diyorum. Açıklayın diyorum.

İşte Başbakan Erdoğan'ın o sözler:

ne tek çeketi adam..
 // alemci
merkez bankasından bile zengin siyonist neokon havuzunun ortaklarından ceosuda saros bu paralel yapının mallarına devlet el koymalıdır suca karışanları adil yargılayarak biletini kesmelidir devletin kılcallarına sızan bu yapı acilen temizlenmelidir.%15 yi abd den istenilmeli verilmesse vatandaşlıktan çıkarılmalıdır eğer bunlara es geçilirse 2 yıl sonra bunlar ülkeyi ele geçirir....
22 Nisan 2014 Salı 16:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler