YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tek başına iktidar olmayı hayal dahi edemeyenlerin..."
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koalisyon sistemini eleştirdi ve "Koalisyon kabustur, eski Türkiye'dir" dedi.
"Tek başına iktidar olmayı hayal dahi edemeyenlerin..."
19 Nisan 2015 / 18:35 Güncelleme: 19 Nisan 2015 / 18:53

İstanbul'da Levent-Rumeli Hisarüstü Metro Hattı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun katılımıyla açılış töreni gerçekleştirdi.

"Tek başına iktidar olmayı hayal dahi edemeyenlerin..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tek başına iktidar olmayı hayal dahi edemeyenlerin 'koalisyon' denen çürük ipe sarılmaları, onları kurtarmaz. Tam tersine daha büyük hayal kırıklığına uğratır. Koalisyon bir proje değil, bir kabustur. Proje işte ortada; yeni Türkiye'nin inşası için yeni anayasa ve başkanlık sistemi. Proje budur" dedi.

"Benim safım, daima milletin yanıdır"

"Cumhurbaşkanı olarak benim safım, daima milletin yanıdır. Milletim neredeyse ben de oradayım ama gücünü milletin gönlüne girmekten değil milletin arasına nifak sokmaktan, ülkeyi güçlendirmekten değil zayıflatmaktan almaya çalışanlara asla müsamaha göstermem, onların da karşısındayım"

"Hangi yüzle 'özgürlük' diyorlar?"

"İşte maalesef bu ülkede 6-7-8 Ekim olaylarını yaşadık değil mi?  40 vatandaşımız nasıl öldürüldü biliyoruz değil mi? Ve bu kardeşlerimizi, benim Kürt vatandaşlarımı istismar etmek suretiyle sokağa dökerek 40 vatandaşımın ölmesine neden olanlar, kardeşlerim hangi yüzle 'demokrasi' diyorlar, hangi yüzle 'özgürlük' diyorlar?  Onun için ben özellikle Kürt vatandaşlarıma da sesleniyorum: Sizi istismar edenlere yüz vermeyin. Yüz vermeyin ki bu ülke birlik, beraberlik içerisinde daha da güçlensin"

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler