YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teflona 3 yıl, düdüklüye müebbet hapis mi vereceksin?
Teflona 3 yıl, düdüklüye müebbet hapis mi vereceksin?
03 Ağustos 2013 08:15
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'a 'tencere-tava' tartışması üzerinden yüklendi. Vural, "Ne yapacaksın yani, teflon tencerelere 3 yıl, düdüklü tencerelere müebbet hapis mi vereceksin? Ne yapacaksın?" dedi.

Partisinin Buca ilçe başkanlığı tarafından Şirinyer Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen iftar programında konuşan Vural, AK Parti'nin büyüdükçe vatandaşını tehdit gören bir anlayışa büründüğünü iddia ederek, "Omuzunda silah, belinde bomba yol kontrolü yapan PKK'lı teröristlere gıkı çıkmıyor, burada tencere tavayla uğraşıyor. Ne yapacaksın yani, teflon tencerelere 3 yıl, düdüklü tencerelere müebbet hapis mi vereceksin? Ne yapacaksın?" diye sordu.

Çözüm ve barış süreci üzerinden hükümete yüklenen Vural, "7 düvele karşı mücadele ederek Sevr Barış Anlaşması'nı yırtıp atan ecdadımızın torunları olarak bugün iktidarda olanlar yeni Sevr'le maalesef yeni projeleri gündeme getirmişlerdir. Çözüm ve barış sürecinin adı kesinlikle yeni Sevr'dir. Amaç ve hedef bellidir. Bu coğrafyada Kürdistan toprakları oluşturmak, bu coğrafyadaki Kürt kökenli insanlarımızı bu milletin öz be öz kardeşi olan Kürt kökenli insanlarımızı bu milletten koparmaktır." diye konuştu.

Çözüm ve barış sürecinin, milleti ayrıştırma, üniter devlet yapısını ortadan kaldırma projesi olduğunu ileri süren Vural, "Açıktır ki çözüm PKK çözümüdür, Öcalan çözümüdür. AK Parti ve Erdoğan, Öcalan'ın ipine sarılmış, çözüm sürecinde Türkiye'yi çözüyorlar. Barış dediğin PKK barışı. Bu zihniyet artık frankeştayn olmuştur. Millet iradesiyle iktidara geldi, milleti yemeye başladı. Bunlar obez oldu, bunları diyete almak lazım." şeklinde konuştu.

 

CİHAN

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler