YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandı
05 Ocak 2016 16:16
TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, "Yeni anayasa, iç tüzük başta olmak üzere milletimizin tüm beklentilerinin karşılandığı bir yıl olmasını diliyoruz" dedi.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandı. 

Genel Kurulda, Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümüne ilişkin gündem dışı konuşma yapan MHP Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, Adana'nın 94 yıl önce bugün bir destan yazarak zafer kazandığını söyledi. 

AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı da şehit ve gazileri minnetle andı. Tarihi bir güne tanıklık ettiklerini dile getiren Dağlı, 94 yıl önce bugün son düşman askerinin Adana'dan ayrıldığını ve bu coşkunun sonsuza kadar her 5 Ocak'ta anılacağını söyledi. Dağlı, "Esareti hiçbir zaman kabul etmeyen bir ecdadın torunlarıyız" dedi.

Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşuna ilişkin konuşan CHP Mersin Milletvekiili Serdal Kuyucuoğlu ise Mersin'in Türkiye ekonomisine ciddi katkılar sunmasına karşın kamu yatırımlarından yeterince pay alamadığını savundu. 

TBMM Başkanvekili Aydın, yeni yılın ilk oturumunu yaptıklarını belirterek, "2016 yılının her şeyden önce ülkemize milletimize ve demokrasimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Yeni anayasa, iç tüzük başta olmak üzere milletimizin tüm beklentilerinin karşılandığı bir yıl olmasını diliyoruz" dedi. 

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, yerinden yaptığı konuşmada, Beşiktaş-Konyaspor maçında yapılan çirkin tezahürat nedeniyle pasoligin fişleme aracı olarak kullanıldığını belirterek, "Toptancı yaklaşımla herkesin cezalandırılması demokratik bir uygulama değildir" dedi. 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara ise Sözcü Gazetesi'ni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili bulmacasından dolayı kınadı.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler