YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TBMM Başkan adayı Yılmaz Kılıçdaroğlu ile görüştü
TBMM Başkan adayı Yılmaz Kılıçdaroğlu ile görüştü
26 Haziran 2015 18:37
AK Parti'nin TBMM Başkan adayı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

AK Parti'nin TBMM Başkanı adayı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

CHP Genel Merkezi'ne AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ve Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ile gelen Yılmaz, burada yaklaşık yarım saat kaldı.

İsmet Yılmaz, çıkışta gazetecilerin görüşmeye ilişkin soruları üzerine, bugün talep ettiği randevuya cevap vererek kendisini kabul eden Kılıçdaroğlu'na teşekkür etti.

TBMM Başkanlığı için dört partinin aday çıkardığını ve bu adayların her birinin birbirinden değerli olduğunu ifade eden Yılmaz, hiçbir partinin adayının ilk üç seçimde kendi milletvekillerinin desteğini alarak seçilemeyeceğini, dolayısıyla adayların mutlaka bir başka partinin desteğini almak durumunda olduğunu kaydetti.

Bu görüşmelerin de başka partilerin desteğini almak çerçevesinde gerçekleştirildiğini anlatan Yılmaz, Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede, TBMM Başkanının nasıl bir misyon taşıması gerektiğine ilişkin düşünceleriyle, 77 milyonu kuşatan bir başkan olmasına ilişkin görüşlerini paylaştıklarını açıkladı.

Yılmaz, "Bir Türkiye var. Hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Bu gemi ne kadar sağ salim hedefine ulaşırsa 77 milyon da bundan fayda görecektir. Dolayısıyla, ben bütün adaylara başarılar diliyorum" dedi. 

İsmet Yılmaz, yarın öğle saatlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşeceğini bildirdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler