YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tartışmadan spiker de payını aldı!
Tartışmadan spiker de payını aldı!
30 Eylül 2009 08:20
Canlı yayına katılan AK Parti'li Suat Kılıç ve MHP'li Oktay Vural birbirine girdi

Habertürk’ün canlı yayınında ortalık karıştı. Önce AK Parti'li Suat Kılıç ve MHP’li birbirine girdi, Kılıç Vural’ı protesto için telefonu kapattı.

İŞTE CANLI YAYINDA YAŞANAN "AÇILIM KRİZİ"

 

Oktay Vural: Gözyaşı dinsin diye terör örgütü istek ve amaçlarını milletimize kabul ettirip kan üzerinden siyaset yapıyorsunuz. Bu tablodan utanın. Bu milletin fertlerini birbirine karşı kışkırttınız,  birbirlerine düşman ediyorsunuz. Bu ırkçı düşüncenizden vazgeçin.

Suat Kılıç: Türkü ile Kürdü ile bizim arzumuz, Orta Anadolu’da,  Batı Anadolu’da Doğu Anadolu’da da insanlarımızın bu ülkede, barış ve kardeşlik hislerini pekiştirmektir. Bu projenin amacı budur. Bundan kimseni siyasal bir endişesi olmamalıdır.

Süreci yönetmekle ve görüşmeler yapmakla İçişleri Bakanı Atalay, görevlendirilmiştir. Sayın bakandan duymadığınız, sayın bakanın söylemediği,  süreç içerisinde kamuoyu önünde söylemediği herhangi bir şeyi iktidara mal etmeyin. Bu sürece de mal etmeyin. Türkiye’nin terörle mücadelesi geçmişten bugüne karalılıkla devam etmektedir. Sayın Vural da diğerleri de çok iyi bilirler. Amerika ile etkin istihbarat paylaşımı terörle mücadelenin silahlı unsurlarının pasifsize edilmesi ile ilgili bölgesel dinamiklerle ilgili geçiş süreci, TSK’nin bu süreçte ihtiyaç duyduğu gereksinimlerin hem istihbarat anlamında,  hem terörle mücadele anlamında hem üçlü mekanizmanın çalıştırılması anlamında hem de gereken donanım ve techizatın sağlanması anlamında bütün ihtiyaçlar karşılanmıştır. Türkiye’nin terörle mücadelesi 25 yıldır süren bir mücadeledir. Ve terör bitinceye kadar bu mücadele devam edecektir. Terörle mücadeleyi sürdüren unsurlarımız bile diyor ki terörle mücadelenin askeri boyutunun yanında görülmesi ve ele alınması gereken diğer yönleri vardır diyor. Bu ülkenin insanlarının ailesi sizsiniz. Devletin merhametini şevkatini her bölgede hissedebilsin Anayasa ve yasalar önünde evet eşitiz varsa uygulamadan kaynaklana birtakım sorunlar iktidarıyla muhalefeti ile atanmışları ile hep birlikte ortadan kaldıralım. Kendimize kendi halkımıza yanı demokrasinin özü olan halka millete güvenerek bu süreci insan odaklı bir şekilde yürütelim.

Oktay Vural: Şimdi bu hamasetleri barış bilemem ne falan milletin içerisine siyasal Türkçülüğü getirip çözüm diye sunuyorsunuz. Bursa’da görünen tablodan utanın. Bu milleti kışkırttınız birbirine karşı… Ve PKK’yı hedef olmaktan çıkardınız. Doğu ve G.Doğu kökenli insanlarımız hedefe odağa attınız.

Özge Özsağman: İçişleri Bakanının ağzından net bir şekilde duymadık dedi Sayın Suat Kılıç, bu da çarpıcıydı.

Oktay Vural: İçişleri Bakanı’nın ağzından yanı ne duydunuz ki siz!
 
Özge Özsağman:
Evet Sayın Vural dinliyoruz sizi

Suat Kılıç: Duymadıkları üzerinden konuştukları ve yorum yaptıkları için maalesef hataya düşüyorlar. Daha doğrusu bu süreci siyaseten değerlendirmek istedikleri için bizim söylemediğimiz tarafımızdan telaffuz edilmediği sözleri, mevzu bahis etmeye ve bunlardan medet ummaya tenezzül ediyorlar.

Oktay Vural: Ebru Hanım AKP’nin borazanı mı oldu bu televizyon? Bırakın da sözlerimiz söyleyelim.
 
Özge Özsağman:
Hayır hayır ne demek efendim hem siz hem de Suat Kılıç’ı dinlemeye çalışıyorum kanalın bünyesinde..

Oktay Vural: İki kişiyi biranda dinleyemezsiniz ki! Bırakın da sözlerimiz söyleyelim

Özge Özsağman: Sayın Suat Kılıç’ı uyardım ama sizin sözlerinize cevap vermek istiyor

Oktay Vural: Benim sözümü kesiyorsunuz da neden onun sözlünü kesmiyorsunuz?

Özge Özsağman: Sayın Oktay Vural’ı dinleyelim Sayın Kılıç…

Suat Kılıç: Ben bu polemik ortamında daha fazla kalmak istemiyorum

Oktay Vural: Bölücü senaryolarını muhafazakârlıktan nasıl dönüş yaptıklarını paylaşalım

Özge Özsağman: Sayın Kılıç hattımızdan düştü. Sayın Oktay Vural’la devam ediyoruz. Size söz hakkı vereceğim, son sözü size veriyorum. Bu söz hakkını verirken de az önce söyledikleriniz için biraz yüzünüz kızaracak.

MHP liderin, bahçeli ve özellikle Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın “AK Parti bir devrim yapmak istiyor.”Atatürk’ün devrimlerden benzeri bir devrim… AK Parti’ye bir şans tanınmalı” sözünü yorumlarken Bahçeli ne demek istedi? İzah ederseniz çok memnun olacağız

Oktay Vural: Tabii Yüzümüz kızartacak bir şey yok…

Özge Özsağman: Biz kimsenin borazanı değiliz o anlamda kanal olarak.

Oktay Vural: Ama benim sözümü kesmekte tereddüt etmediniz Özge Hanım…

Özge Özsağman: Hayır, ben Sayın Suat Kılıç’ın da sözünü kesmeye çalışıyorum ama kendisi beni duymadı herhalde…

Oktay Vural: Anlıyorum, Anlıyorum…

Özge Özsağman: Benim durumum değil yani…
 


SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler