YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarım bakanı uyardı
Tarım ve Köyişleri Bakanı Eker, vatandaşa verilen hibeler için, 'Eğer bu paraların bir kuruşu yanlış yere giderse vebali sizindir.' dedi.
Tarım bakanı uyardı
28 Mart 2010 / 21:06 Güncelleme: 28 Mart 2010 / 21:11

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, yatırımların desteklenmesi için verilen hibelerin değerinin bilinmesi gerektiğini belirterek, ''Bu vatandaşın vergilerinden toplanan paralardır. Eğer bu paraların bir kuruşu yanlış yere giderse vebali sizindir'' dedi.

Eker, Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü Toplantı Salonunda düzenlenen ''2010 Yılında Desteklenen Projelerin Tanıtım Töreni''nin açılışında yaptığı konuşmada, Diyarbakır'da bu yıl Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programından 50 projenin yararlanacağını bildirdi.

Bakanlığın bu projelere, yaklaşık 12 milyon lira hibe katkı sunacağını ifade eden Eker, şöyle konuştu:

''Bu yatırımlar sayesinde 503 kişi istihdama kavuşacak. Daha önce bu program sayesinde Diyarbakır'da 38 proje gerçekleşti. Bu sayede yaklaşık 400 kişi iş imkanına kavuştu. Bu projeler arasında 9 tane alternatif enerji kaynaklı sera yer alacak. Bu sayede Diyarbakır'da yıllık 7 bin ton sera üretimi gerçekleştirilecek. Biz istiyoruz ki yoksulluktan kurtulun bu projelerle iş sahibi olun. Bu projenin amacı budur. Projelerin bedellerinin yarısını hibe olarak veriyoruz. Size verilen bu hibenin değerini bileceksiniz, bu vatandaşın vergilerinden toplanan paralardır. Eğer bu paraların bir kuruşu yanlış yere giderse vebali sizindir. Bu ağır bir vebaldir. Kimsenin milletin parasını yanlış kullanmak gibi bir lüksü yok. Hiçbirimizin yok. Bu hepimizin sırtında bir emanettir. Bu emanetin hakkını vererek, kullanmanız gerekiyor.'' AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler