YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarhan'dan Osmanlıca tepkisi: Yedirtmeyiz
Tarhan'dan Osmanlıca tepkisi: Yedirtmeyiz
13 Aralık 2014 15:35
Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tarhan Osmanlıca tartışmaları için "Türkçe'yi yedirtmeyiz" dedi.

Emine Ülker Tarhan, CNN Türk ekranlarında canlı yayında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. 

İşte Tarhan'ın açıklamalarından satır başları;

Türkçe'yi yedirtmeyiz

Sayın Cumhurbaşkanı aslında Osmanlıca yerine Arapça öğretmek istiyor olabilir ama buradan açıklıyorum Türkçe'yi yedirtmeyiz.

Çözüm süreci

İşbirliği yapacağınız parti kendi ilkelerimizle çelişmemeli. Çözüm süreci olmaktan sorun süreci haline geldi. Seçim aracı olarak kullanıldığını düşünüyorum

Güvenlikçi önlemlerle bir yere gelinemez buna katılıyorum. Bu bir devlet sorunudur. O yüzden toplumun tüm kesimleri katılmalı.

Silahlar kesinlikle bırakılmalı ama koşul olmamalı. Salt bir terör örgütü lideriyle çözülecek bir olay değil.

Geriye doğru gidiş var. Bana sorarsanız nesiniz diye ulusalcıyım, devriciyim bazı konularda muhafazakarım. Zeytin ağaçlarının korunması olayında muhafazakarım. Her türlü fikre saygılıyım bu konuda kendimi demokrat sayarım.

Hedefimiz iktidar olmak

Biz insanlara Neşet Ertaş gibi sesleneceğiz dedik, Mevlana gibi kabul edeceğiz dedik bunlara evet diyen herkese kapımız açıktır. Hedefimiz iktidar olmak. Her partinin de amacı budur. Barajı geçmek daha gerçekçi bir hedeftir. 

Hakkari'de miting yaparım

Miting yerine, halkla yan yana siyaset yapmak istiyorum. Hakkari'de de miting yaparım. Siyaset sağa sola şeker dağıtarak yapılmaz. 

18:35
 // çobanoglu
Bu hanimefendi kime hizmet ettiginin arastirilmasi lazim.Yorumlarimizi yayinlatmayan zihniyete sahip....
13 Aralık 2014 18:35
17:50
 // anti laik
bunlar ne kadar cahil bide prof. Diye geçiniyorlar osmanlıca ne demek bi öğrensen cahil bide türkiyeyi yönetmek yola girmiş...
13 Aralık 2014 17:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler