YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarhan: "Halk tepkisini gösterdi"
Tarhan: "Halk tepkisini gösterdi"
08 Haziran 2013 08:07
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili "Halk, biber gazına, baskıya, gazla üzerine gelinmesine pabuç bırakmayacağını bir kez daha çok açıkça gösterdi" dedi.

 

Tarhan, Giresun Belediye Plajı'nda düzenlenen CHP Giresun İl Başkanlığı Plaket Töreni ve Dayanışma Gecesi'nde yaptığı konuşmada, Taksim Gezi Parkı'nda başlayan ve bir süredir devam eden olaylara değindi.

Ankara'nın sokaklarından her gece "faşizme karşı omuz omuza" sesleri yükseldiğini ifade eden Tarhan, şöyle konuştu:

"O güzel şehrimin alnından öpmek istiyorum pencereyi açıp zaman zaman. Biz onca sürek avına rağmen Ankara'da, İstanbul'da özellikle Ankara'da ve deniz olmamasına rağmen Ankara'da o sokaklardan motorları maviliklere sürmek istiyoruz. Motorları maviliklere sürmeye çalışan o inanmış çocuklarla doluydu sokaklar Ankara'da, hala öyleler omuz omuza Tunalı'da yeni adı tomalı, gene şehrin kalbine doğru yürüyorlar ve o sokaklarda polis halka saldırıyor. Onlar zaman zaman şunu söylüyorlar "biz bir ceviz ağacıyız Gülhane Parkı'nda ama Seğmenler Parkı'nda da" diye şarkılar söylüyorlar şimdi Ankara'da biliyorum."

Tarhan, itilmezse, sallanmazsa ve sarsılmazsa hiçbir trenin düşmeyeceğini belirterek, "Gençler onu salladılar düşmesine çok az kaldı. Polisleri biber gazı sıkmaktan yoruldular yorgun düştüler ancak şunu unuttular, bu halk biber gazına, baskıya, gazla üzerine gelinmesine pabuç bırakmayacağını bir kez daha çok açıkça gösterdi. Bir de artık ne yapılmayacağını gösterdi, artık bu günden sonra Recep Tayyip Erdoğan başkan falan olamayacak asla. 31 Mayıs direnişine ve çocuklarına buradan bir kez daha selam olsun diyorum ve hepsinin alnından tek tek öpüyorum" diye konuştu.

31 Mayıs'ta başlayan direnişte biz kazandık

"O gün biz kazandık, 31 Mayıs'ta başlayan direnişten sonra biz kazandık, Recep Tayyip Erdoğan bugün kaybetmiştir" diyen Tarhan, "Kendisi ne kadar kabul etmezse etmesin, ne kadar ben hala dimdik ayaktayım derse desin kaybetmiştir. Yatsın kalksın dua etsin bu iş daha kötüye gitmeden bir an önce sonuçlansın diye. Tehdit savurmaktan vazgeçsin olaylarda halkla iktidar karşı karşıyaydı bugüne kadar bundan sonra halkla halkı karşı karşıya getirmesin buna dikkat etmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Geceye, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ve partililer katıldı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler