YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarhan: Beceriksiz muhalefet
Tarhan: Beceriksiz muhalefet
03 Haziran 2015 08:56
Anadolu Partisi (AP) Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan muhalefete beceriksiz dedi.

Anadolu Partisi (AP) Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, "AK Parti ile baş edemeyen beceriksiz muhalefet şu anda HDP'yi sübvanse ediyor. Sanki 'biz AK Parti'yi yenemedik, acaba Öcalan yener mi' diye bütün umutlarını ona bağlamışlar" dedi.

"Büyük ilgi var"

Tarhan, Darıca ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki tarihi Çınaralaltı'da vatandaşlarla sohbet etti. Tarhan, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, partisinin kısa bir süre önce kurulmasına karşın büyük ilgiyle karşılandığını, özellikle yurt genelinde kadınların ilgisinden memnun olduğunu söyledi.

"Kimseye sırtımızı dayamadık" 

Anadolu Partisi'nin bir halk hareketi olduğunu vurgulayan Tarhan, "Ne sermayeye, ne medyaya, hiçbir kimseye sırtımızı dayamadan imeceyle ve kendi öz gücümüzle yola çıktık. Seçim çalışmalarını Türkiye'nin her yerinde sürdürmeye çalışıyoruz, son ana kadar çalışacağız. Biz umutluyuz çünkü siyasette bir kısır döngü var bunu aşmaya çalışıyoruz. Değerlerimize yapılan müdahaleler, son 13 yıldır çözülemeyen bu döngü bir şekilde çözülmeli artık" ifadesini kullandı.

Pazar günü yapılacak seçim sonrası koalisyonu öngörmediğini belirten Tarhan, şunları kaydetti:

"Beceriksiz muhalefet"

"AK Parti ile baş edemeyen beceriksiz muhalefet, şu anda HDP'yi sübvanse ediyor. Sanki 'biz AK Parti'yi yenemedik, acaba Öcalan yener mi' diye bütün umutlarını ona bağlamışlar. Biz de diyoruz ki, meclise ancak AK Parti ile mücadele edebilecek bir partinin girmesi halinde gerçek bir demokrasiyi görebilir bu ülke. Bu yüzden AK Parti ile gerektiğinde kol kola girebilecek HDP'nin değil, AK Parti ile gerektiğinde mücadele edebilecek Anadolu Partisi'nin Mecliste olması gerektiğini düşünüyoruz. Ben Anadolu'nun gücüne inanıyorum, onu gücüyle daha 6 ay olmadan 81 ilde 85 seçim bölgesinde 550 adayla eğer sokaklardaysak şu anda bu bir Anadolu kadınının ve insanının gücüdür. Biz eninde sonunda iktidar olacağız." 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler