YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarabya'nın masrafı Gül'ün cebinden
Tarabya'nın masrafı Gül'ün cebinden
11 Şubat 2015 21:22
11. Cumhurbaşkanı Gül, Tarabya Yerleşkesi’nde yapılan tüm masrafların kendisi tarafından karşılandığı bildirildi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı Tarabya Yerleşkesi'nde yeni ikametgahının inşasıyla ilgili mücbir sebeplerden kaynaklanan gecikme nedeniyle yerleşkeyi kullanmak durumunda kaldığı ve bu zorunlu konaklamaya bağlı olarak Tarabya Yerleşkesi’nde kendileriyle ilgili yapılan tüm masrafların Gül tarafından bizzat karşılandığı belirtildi.

Abdullah Gül'ün internet sitesinde yer alan açıklamada, Gül'ün Tarabya Yerleşkesi'nde kalmasına ilişkin basında yer alan spekülatif haberlere istinaden kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulduğu ifade edildi.

Gül'ün yeni ikametgahının inşasıyla ilgili mücbir sebeplerden kaynaklanan gecikme nedeniyle ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teklifi üzerine geçici olarak Cumhurbaşkanlığı Tarabya Yerleşkesi'ni kullanmak durumunda kaldığı kaydedildi.

Gül'ün siyasi hayatı boyunca ve devletin çeşitli kademelerinde üstlendiği görevler sırasında sergilediği kamu malına yönelik doğruluk, dürüstlük anlayışı ve etik tavrının kamuoyu tarafından yakinen bilindiğine işaret edilen açıklamada, şöyle denildi:

"Cumhurbaşkanı Gül, yeni ikametgahının bitme aşamasına gelen çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte kısa bir süre içerisinde Tarabya Yerleşkesi'nden ayrılacaktır. Bu zorunlu konaklamaya bağlı olarak Tarabya Yerleşkesi'nde kendileriyle ilgili yapılan tüm masraflar 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından bizzat karşılanmaktadır."

 

AA

Kafasız Ersin
 // ZekiYener
Kafasız ersin ben ben yakın dönem cumhurbaşkanlarını kastetmiştim. Kenan, Özal, Demirel, Sezer gibi.Sende bu eski kafanla gidip İnönü gibi bir adamla Abdullah Gül'ü kıyaslamışsın bu kıyaslama bile Abdullah Gül'e yeter....
12 Şubat 2015 Perşembe 11:50
zeki geçmişe bak
 // Ersin
sen galiba ismet İnönü yü bilmiyorsun onların 7 sülalesi sarayda (dolma bahçe de )büyüdü ve babaları ölürken de 7 sülalesini devlet maaşa bağladı istiklal şairimiz devlet malına tenezzül etmeyen M.A. Ersoy un çocukları ise sokaklarda kaldı açlık ve sefaletten öldüler adına layık ol zekasız zeki...
12 Şubat 2015 Perşembe 08:38
21:50
 // Zeki Yener
Sen bu dünyada kendine köşk ayarlamaya devam et. Senden başka hiçbir Cumhurbaşkanı buna tenezzül etmedi. Öbür dünyada anlatırsın derdini....
11 Şubat 2015 21:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler