YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tansu Çiller'den Demirel için baş sağlığı mesajı
Tansu Çiller'den Demirel için baş sağlığı mesajı
17 Haziran 2015 13:21
Eski Başbakan Tansu Çiller, Demirel'in ölümüne ilişkin açıklama yaptı.

Eski Başbakan Tansu Çiller, bir dönem birlikte çalıştığı 9 . Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatıyla ilgili açıklama yaptı.

"BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUM"

Demirel'in vefatından büyük üzüntü duyduğunu vurgulayan Çiller, "Ülkemiz siyasetinin önde gelen şahsiyetlerinden, 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in vefatından büyük üzüntü duydum. Millete hizmeti her şeyin üstünde tutmuş, ülkemize büyük eserler kazandırmış, siyasi tarihimizde iz bırakmış önemli bir siyaset duayenidir" ifadelerini kullandı.

"UZUN YILLAR BİRLİKTE ÇALIŞTIK, ÇOK ANILARIMIZ OLDU"

Tansu Çiller Demirel ile birlikte uzun bir dönem çalıştıklarını da hatırlatarak, "Kıratın millete hizmet yolunda kendisiyle uzun yıllar birlikte çalıştık, çok anılarımız oldu. Tanışıklığımız, siyasetten yasaklı olduğu dönemde Tuzla'daki evine daveti ile başladı. Konuşmalarımızda demokrasi aşığı yanını, bu yöndeki heyecanını gördüm. Siyasete atılmam yönündeki çağrısına olumlu cevap vermemde demokrasiye olan bağlılığı en önemli etken olmuştur" dedi.

"DEMOKRASİ YOLUNDA BİRLİKTE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPTIK"

Demirel ile demokrasi yolunda birlikte önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Çiler, şunları kaydetti:

"Daha sonra, Doğru Yol Partisi'nin zor şartlarda kuruluşunun ardından, o zamanki Parti Genel Merkezi binasının zemin katındaki, Mahzen olarak da anılan toplantı odasında demokrasi yolunda birlikte önemli çalışmalarımız oldu. Demokrasi ve Türkiye Sevdasıyla Mahzenden çıkıp, 6 kez gittiği makama 7. kez geldi ve son noktada demokrasi meşalesi olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı oldu. Milletimiz, dava arkadaşları ve sevenleri tarafından unutulmayacaktır. Allah'tan kendisine rahmet, Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Allah taksiratını affetsin. Mekanı cennet olsun. Milletimizin başı sağ olsun."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler