YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tanrıkulu'ndan 'basın kartı' soru önergesi
Tanrıkulu'ndan 'basın kartı' soru önergesi
16 Ocak 2015 12:08
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı'na Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından gazetecilere verilen sürekli basın kart

Sezgin Tanrıkulu tarafından Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebiyle TBMM Başkanlığı'na verilen önergede şu sorulara yer verildi.


" 1- Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından 'sürekli basın kartı' verilen gazeteci sayısı nedir?


2-Aralık ayında toplanan, Basın Kartı Komisyonunun kararıyla, 10 Ocak 2014 - 10 Ocak 2015 yılları arasında 'sürekli basın kartı' 'almaya hak kazanan gazeteci sayısı nedir?


3-Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürünün Basın Kartı Komisyonunun kararını onaylamayarak 94 gazeteciye sürekli basın kartı vermediği iddiası doğru mudur? İddia doğruysa, bu gazeteciler kimlerdir?


4-İddia doğru ise bu karar hangi gerekçe ile alınmıştır?


5-94 gazeteci arasında Hükümete muhalif yayın yapan gazetecilerin bulunmasının bu kararın alınmasında etkili olduğu iddiası doğru mudur?


6-Basın Kartı Komisyonu tarafından onaylanan ve 20 yıllık gazeteci olan bu kişilerin Başbakanlığa bağlı bir kurum bürokratı tarafından engellendiği iddiası doğru mudur? İddia doğru ise, bu bürokrat kimdir? Bu bürokratla ilgili herhangi bir işlem yapılmış mıdır ya da yapılacak mıdır?


7-Kurumun rutin işleyişinde, Basın Kartı Komisyonu tarafından kabul edilen kararın onaylanmadığı kaç işlem bulunmaktadır?


8-Kaç gazeteciye Basın Kartı Komisyonu kararına rağmen, 'sarı basın kartı' ve 'sürekli basın kartı' verilmemiştir?


9-'Sarı Basın Kartı' ve 'Sürekli Basın Kartı' onay verme işlemlerine Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürünün karar verdiği iddiası doğru mudur? İddia doğruysa, Basın Kartı Komisyonunun toplanmasının sebebi nedir?."

Hain haindir milliyeti farketmez
 // Ömer
Bu şahıs birilerinin verdiği direktif ve talimatlarla hareket ediyor.Verdiği soru önergelerine dikkat ediniz.Mahrem bilgi içeren soru önergelerini verenlere bakınız hangi milletvekilleri ve kimler ile irtibatlıdırlar?...
16 Ocak 2015 Cuma 14:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler