YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tanrıkulu'dan  'Gezi' eylemleri yorumu
Tanrıkulu'dan 'Gezi' eylemleri yorumu
20 Haziran 2013 07:30
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Taksim Gezi Parkı odaklı olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Taksim Gezi Parkı odaklı olaylarla ilgili, "Bu olaylar ülkenin politik risk faktörünü arttırması nedeniyle hem piyasalarda sıkıntı baş gösterdi hem de yatırım yapma noktasında olan yerli ve yabancı birçok yatırımcıyı da ürkütüp kaçırarak, ileride doğabilecek zarar ve ziyana da sebebiyet verdi" dedi. Tanrıkulu, çeşitli sendika ve meslek örgütlerini ziyaret etmek için geldiği Çorum'da, MHP İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi.

Taksim Gezi Parkı odaklı olaylara değinen Tanrıkulu, "Son zamanlardaki ekonomik ve sosyal risklerin üzerine bir de toplumda siyasi anlamda Taksim Gezi Parkı diye nitelendirilen ancak sadece İstanbul'un Taksim semtinde değil, Türkiye'nin birçok yerinde patlak veren sosyal olaylarla da karşı karşıyayız. Bu olaylar ülkenin politik risk faktörünü arttırması nedeniyle hem piyasalarda sıkıntı baş gösterdi hem de yatırım yapma noktasında olan yerli ve yabancı birçok yatırımcıyı da ürkütüp kaçırarak, ileride doğabilecek zarar ve ziyana da sebebiyet verdi" ifadelerini kullandı.

"İşte böyle bir ortamda MHP sorumlu muhalefetini, sorumlu siyaset anlayışını devam ettirmektedir" diye konuşan Tanrıkulu, şunrları söyledi: "Bizim siyasal düşüncemiz ve en baştaki ilkemiz, sokakların karanlık köşelerinde değil seçim meydanlarının aydınlık alanlarında siyasal iktidarların değişeceği kanaatidir. Bu kanaatimiz ve düşüncemizi de pekiştirmek adına 22 Haziran'da Erzurum'da birlik mitingini tertip edeceğiz. Türkiye'de konusu ve bir teması olan siyasal anlamda bir mitingi ilk kez MHP yapmıştır. İlkini Bursa'da yaptığımız mitinglerimizi daha sonra da İzmir ve Adana'da devam ettirdik. Cumartesi günü Erzurum'da 'Milli Değerleri Koru ve Yaşat' mitinglerinin 4'üncüsünü yapacağız."

Düzenledikleri mitinglerin, yaklaşan yerel seçimlerle hiçbir ilgisinin bulunmadığının altını çizen Tanrıkulu, "Tamamen Türkiye'nin içinde bulunulan şartlarda, fikir ve düşüncelerimizi, duygularımızı, endişe ve kaygılarımızı, milletimiz adına gelecek planlarımızı yine milletimizle paylaşmak için meydanlardayız. Genel başkanımız en yetkili ağızdan bu düşüncelerimizi milletimize anlatmaktadır. Yine hükümeti şikayetimizi de milletimize yapmaktayız" diye konuştu. Tanrıkulu, daha sonra İl Başkanı Ercan Daşdan ve Merkez İlçe Başkanı Zeki Aşgın ile partililerle beraber Türk-İş Çorum İl Temsilciliği ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret etti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler