YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tanrıkulu: 'Hiçbir oyuna gelmeyeceğiz'
Tanrıkulu: 'Hiçbir oyuna gelmeyeceğiz'
22 Mayıs 2014 22:34
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu,: 'Hiçbir oyuna gelmeyeceğiz' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, bugün Okmeydanı’nda çıkan olaylarda silahla başından yaralanan Uğur Kurt’un vurulduğu cemevine gelerek, “Bizi sürüklemek istedikleri yer çok farklı bir yer. Şiddete, ölüme rağmen bu kutsal yerdeki, bu inanç merkezindeki kana rağmen sağduyumuzu koruyacağız, oyuna gelmeyeceğiz” dedi.

Tanrıkulu, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Uğur Kurt’a yaptıkları ziyaretin ardından beraberindeki CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile akşam saatlerinde Okmeydanı Cemevi Başkanı Zeynel Şahin’i ziyaret etti. Gündüz yaşanan olaylarda cemevinde bir cenazeye katılan 30 yaşındaki taşeron işçi Uğur Kurt’un yaralanmasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. Tanrıkulu, “Önceliğimiz, kardeşimiz Uğur’un canıdır, Uğur’un yaşamasıdır.

Çok ağır bir tablosu var. Hastaneden şimdi geldik. Doktorlar ile görüştük. Ama bu ağır tabloya rağmen umudumuzu koruyoruz. Ve bu canımızı burada, cemevinde sağlıklı bir şekilde olmasını umut ediyoruz. Önceliğimiz budur. Her şeye rağmen, bütün öfkemize rağmen, akan bu kana rağmen, bu şiddete rağmen, bu ölümlere rağmen sağduyuyu koruyacağız. Hiçbir oyuna gelmeyeceğiz. Bizi sürüklemek istedikleri yer çok farklı bir yer. Biz şiddete, ölüme rağmen, bu kutsal yerdeki, bu inanç merkezindeki kana rağmen sağduyumuzu koruyacağız” dedi.

Kalabalığa sağduyu çağrısında bulunan Tanrıkulu, “Metanetimizi koruyacağız. Onlara sağduyumuzla, metanetimizle büyüklüğümüzü göstereceğiz. Onların bizi çektiği yer ölümdür, onların bizi yer şiddettir. Ama buna rağmen bugün burada oyuna gelmeyeceğiz. Önceliğimiz bu akşam Uğur kardeşimizin hayata dönmesidir. Sabırla, metanetle onun yaşama bağlılığını bekleyeceğiz. Biz, sonuna kadar sizinle hangi bedel olursa olsun burada olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Tanrıkulu ve beraberindeki CHP’li vekiller, Okmeydanı Cemevi’nde bekleyişlerini sürdürüyor.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler