YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taner Yıldız: Son madenci çıkana kadar…
Soma'daki çalışmaları nedeniyle muhalefetin bile takdirini toplayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız neler yaşadığını anlattı.
Taner Yıldız: Son madenci çıkana kadar…
22 Mayıs 2014 / 10:50 Güncelleme: 22 Mayıs 2014 / 10:53

Maden faciasının yaşandığı ilk saatlerde Soma'ya ulaşan ve son madenci ocaktan çıkarılıncaya kadar kurtarma çalışmalarını yöneten Enerji Bakanı Taner Yıldız, bütün ülkenin takdirini topladı.

Yıldız, zor görevi yerine getirirken yaşadığı duyguları TBMM'de gazetecilerle paylaştı: 

"Ancak kurtarma çalışmalarının aksamadan yürümesi için metanetinizi korumak ve güçlü olmak zorundasınız. Soma'da bulunduğum sürede herhangi bir psikolojik destek almadım. Ocakta kalan son madenciye ulaşabilmek ve acılı ailelere yardım edebilmek için ayakta durmam gerektiğini biliyordum ve buna gayret ettim.

Hayatla ölümün, sağlıkla hastalığın, zenginlikle fakirliğin iç içe olduğunu bilirim. Bu güçlü olmanıza yardımcı olur. Özel aşçımı götürdüğüm iftirası atıldı. Kızılay karavanası kaynayacak, yürekleri yanmış insanlar ona kaşık sallayacak, ben özel aşçının yemeğini yiyeceğim öyle mi? Bu yalanı yazan alçağa, tekzip gönderdik. Herkes gibi Kızılay'ın çorbasını içtim, zeytin, peynir ekmek yedim. 

SAMİMİYET
 // H.A.
SAYIN BAKAN,BÖYLE ALÇAKLAR HER DEVİRDE OLACAKTIR.ÖNEMLİ OLAN BİZİM SAMİMİ OLARAK İŞE SARILMAMIZ....
22 Mayıs 2014 Perşembe 11:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler