YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taner Yıldız istifa edecek mi?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız bir kişinin istifa edip etmeyeceğini sorması üzerine "İşçinin yanında koltuğumun değeri yok" cevabını verdi.
Taner Yıldız istifa edecek mi?
16 Mayıs 2014 / 05:23 Güncelleme: 16 Mayıs 2014 / 14:28

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'da kazanın meydana geldiği maden sahasında incelemelerde bulundu.

Yıldız, kazanın ardından maden bölgesinde kurtarma ekipleri, işçi yakınları ve medya mensuplarına ilk andan itibaren gıda hizmeti veren Türk Kızılay Derneği stantlarını ziyaret etti.

Kızılay personeline kolaylıklar dileyen Yıldız, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Burada bardakla dağıtılan çorba ile simitten alan Yıldız, bir işçi yakınını görünce aldığı çorbayı ve simiti kendisine ikram etti.

Bir süre kazada yakınını yitiren işçi yakınıyla konuşan Yıldız, kendisini teskin etti.

Yürütülen çalışmalardan dolayı Bakan Yıldız'a teşekkür eden işçi yakını, "Zaten Soma kömürleri, şefiyle amiriyle her şeyiyle hepiniz seferber oldunuz. Hepimiz bir aileyiz burada hepimiz birbirimiz için ama yapacak bir şey yok ki bu Allah'tan gelen bir şey" dedi.

"İşçinin yanında koltuğumun değeri yok"

Sahada bekleyişlerini sürdürenlerle görüşmesi sırasında avukat olduğunu belirten Kemal Özgür Yetkin, Bakan Yıldız'a kaza nedeniyle istifa edip etmeyeceğini sordu.

Yıldız, bu soruyu kendisine daha öncede sorduğunu hatırlattığı Yetkin'e, makam düşkünü bir insan olmadığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Benim koltuk, masa, sandalyeyle ilgili düşüncemi belki okumuşsundur. Avukat Bey gözümde, işçi kardeşimin yanında şu kadar değeri yok. Eğer böyle bir kazanın, bırakın olmasını, bırakın bu dediğiniz sayıları, bir tane işçi kardeşimle koltuğumu hiçbir şekilde tartışmam."

Yetkin, bakanın bu sözleri üzerine "istifa edeceğinizi anlıyorum o zaman" diyerek ayrıldı.

Yıldız, daha sonra beraberindekilerle AFAD Mobil Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret ederek, bilgi aldı.

 

 

STAR

14:10
 // Ahmet
Madalya yerine istifa mı?güldürmeyin bizi!...
17 Mayıs 2014 14:10
02:32
 // MUHAFIZ
Ey KEMAL ÖZGÜR YETKİN neden bakana şunlarıda sormuyorsun:madeni işleten SOMA HOLDİNGİN neden İŞLETME RUHSATINI İPTAL etmiyorsunuz?SOMA HOLDİNG yöneticilerinin hiç SUÇLARI yokmuSOMA HOLDİNG şehit olanların AİLELERİNE emekli maaşı ödemeyi taahhüt ediyormu?maddi manevi hangi desteği veriyor?SOMA HOLDİNG yöneticileri olay olmadan önce yeteri kadar önlem ve tedbir almadığı için YARGININ karşısına ÇIKARILACAK MI???...
17 Mayıs 2014 02:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler