YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taner Yıldız: Bayrak direğinin ipi nerede, uydu nerede?'
Taner Yıldız: Bayrak direğinin ipi nerede, uydu nerede?'
26 Mart 2014 18:08
Bakan Taner Yıldız, partisinin Kayseri İl Başkanlığının düzenlediği mitingde halka hitap etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 1981 yılında Anıtkabir'deki bayrak direğinin ipinin Türkiye'de üretilmesinin gazetelere manşet olduğunu belirterek, ''Şimdi 4-A uydusunu uzaya fırlattık. Uydu şimdi yörüngesinde. Bayrak direğinin ipi nerde, 4-A uydusu nerde? Hamdolsun, şükürler olsun'' dedi.

Bakan Taner Yıldız, partisinin Kayseri İl Başkanlığının düzenlediği mitingde halka hitap etti. Bakan Yıldız, ''Bakın çok fazla icraat yaptık diyorum. Hepsinden bahsedemem ama bir örnek vereceğim. Sene 1981’de Anıtkabir’deki bayrak direğinin ipi Türkiye’de yapıldı diye haberler yapıldı, gazetelere manşet oldu. Bayrak direğinin ipi ya. Ama Türkiye öyleydi. Bakın çok çabuk unutuyoruz. Hamdolsun, şükürler olsun. Şimdi ne yapıyoruz? Şimdi 4-A uydusunu Türk mühendisleriyle beraber, Japonya’da ziyaret ettik, Başbakanımıza refakatle. Şu anda biz onu uzaya fırlattık. 4-A uydusu şu anda uzayda yörüngesinde. Bayrak direği nerde, 4-A uydusu nerede?'' ifadelerini kullandı.

''MHP’li kardeşlerime de, CHP’li kardeşlerime de söylüyorum, ülkemizi sevmek, milletimizi sevmek, ancak onlara hizmet etmekle olur. Yalnızca sözle olmaz'' diyen Taner, ''Bize ister asker elbisesiyle, ister sivil elbiseyle, isterse başka bir niyetle gelen olsun, eğer derdi üzüm yemekse, biz o üzümü yeriz. Ama eğer derdi bağcıyı dövmekse, biz ona müsaade etmeyeceğiz'' diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler