YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taner Yıldız: "Amacım şehit olmak"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Diplomasi Muhabirleri Derneği üyeleri ile yaptığı toplantıda açıklamalarda bulundu. Bakan Yıldız, "Benim amacım Allah nasip ederse şehit olmaktır" dedi.
Taner Yıldız: "Amacım şehit olmak"
19 Ağustos 2015 / 13:32 Güncelleme: 19 Ağustos 2015 / 13:37

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, PKK terör örgütünün enerji hatlarına yaptığı saldırılara ilişkin, "Siz direği yıkacaksınız, trafoyu patlatacaksınız, yolu kesip, hendek kazıp oradaki dağıtım şirketlerini yakacaksınız, sonra da hizmet aksamasın diyeceksiniz. Bu mümkün değil. Büyük resim PKK terörün oradaki vatandaşların aldığı hizmete mani olduğunu gösteriyor" dedi.

"BENİM AMACIM ALLAH NASİP EDERSE ŞEHİT OLMAKTIR"

Bakan Yıldız, "Kalbimde yüreğimde hissettiğim bir konudur. İnsanın iç muhasebesi, Allah'la arasındaki bir konudur. Benim amacım Allah nasip ederse şehit olmaktır. Bunu açıkça söylüyorum. Dinim milletim vatanım için. Sorulduğu için söylüyorum" dedi.

Oğlunun bedeli askerlik yaptığı iddiaları ile ilgili olarak Bakan Yıldız, "Oğlumun bedelli iddiaları tamamen iftira. Yapsa onu söylerim. Okulları yeni bitti, askerlik yapmadılar. Zamanı gelince yapacaklar. Hep birlikte inşallah görmüş olacağız" diye konuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Diplomasi Muhabirleri Derneği ile sohbet toplantısına katıldı.

Toplantının devam ederken gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Bakan Yıldız, PKK terör örgütünün enerji hatlarına yaptığı saldırılara ilişkin bir soru üzerine, "Kuzey Irak'a petrol mamülleri veren bir ülkeyiz. Komşu, kardeş ve onların problemlerine kayıtsız kalmayan bir ülkeyiz. Ama PKK'nın Kürtçülük adına oradaki yaptığı işlemlerin, orada ki yaşayan Kürt kardeşlerimize zararı olduğunu kendileri de açıkça ifade ediyorlar. Siz direği yıkacaksınız, trafoyu patlatacaksınız, yolu kesip, hendek kazıp oradaki dağıtım şirketlerini yakacaksınız, sonra da hizmet aksamasın diyeceksiniz. Bu mümkün değil. Ben bunu bütün yönleriyle paylaştığımda 'yoksa elektrikle mi? tehdit ediyorsunuz dediler' büyük resim kimin tehdit ettiğini açıkça ortaya koyuyor. Büyük resim PKK terörün oradaki vatandaşların aldığı hizmete mani olduğunu gösteriyor" yanıtını verdi.

"ASKERİ BİRLİKLERİMİZİN ELEKTRİĞİ KESİLMEYE ÇALIŞILMIŞ"

PKK'nın trafo ve elektrik direklerine yaptığı saldırılar nedeniyle Doğu ve Güneydoğu bölgesinde elektriksiz kalan il ve ilçeleri açıklayan Bakan Yıldız, "Varto'da, Lice'de ilçenin tamamı elektriksiz kaldı. Yüzde 80 elektriksiz. Bunun müsebbi biz değiliz. Biz o hizmetleri yerinde ve zamanında sağlayalım diye bütün yatımlarını yaptık. 8 tane dağıtım merkezi tahrip edilmiş, 900'ü aşkın direk yıkılmış yalnızca Dicle bölgesinde. 28 tane trafo merkezi yıkılmış, Van Gölü'nde 3 tane dağıtım merkezi 500'ü aşkın direk yıkılmış. Buna bağlı çalışan 4 tane iş makinesi yakılmış, Şemdinli Yüksekova'da 30'u aşkın köy 3 gün elektriksiz kalmış. Askeri birliklerimizin elektriği kesilemeye çalışılmış.

Bingöl'de, Tunceli'de yine aynı şekilde 200'ü aşkın direk yıkılmış. Bunların da anında tamir edilmesi bizden istenmiş. Bu hem mümkün değil hem de doğru değil. Açıkça söyleyeyim; siz yıktığınız direği yanı başına bubi tuzağı kurun, oralara mayın döşeyip giderseniz bunun anlamının farklı ve başka olduğunu bilmemiz lazım. Oraya gidecek tamir heyetini dağa çağırıp tehdit edip, onların tamiratına mani olmaya çalışmak yalnızca devlete zarar vermek anlamına gelmiyor. Aynı zamanda iddialı oldukları Kürtçülük açısından yaptıklarına bir tezat düşüyor. Çünkü orada ki yaşayan Kürt kardeşlerimiz bu hizmetlerden kesinlikle karşılığını alamıyorlar ve elektriksiz kalıyorlar" ifadelerini kullandı.

"HDP'YE OY VEREN POLİSİN ELİNDE, ŞEHİT OLAN ASKERİN KANI VARDIR"

Bakan Yıldız, Diplomasi Muhabirleri Derneği üyeleri ile bir araya gelerek gündeme ilişkin soruları cevapladı. Bakan Yıldız, bazı polislerin HDP'ye oy verdiği iddialarına ilişkin, "HDP'ye sırf paralel gerekçesiyle oy vermişse elinde beraber çalıştığı arkadaşının, şehit olan askerin kanı vardır. Eğer lojmandan yüzde 62 HDP'ye oy çıkmışsa bu demokrasi değildir. Terörün olmaması için devlet her türlü müzakereyi yapar. Bu müzakereyi suç unsuru gibi göstermek yanlıştır. Ben bunu demokratik bir tercih olarak görmüyorum" diye konuştu.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA POLİS LOJMANLARINDAN HDP'YE OY

Doğu ve Güneydoğu'da aldığı yüksek oyla dikkat çeken HDP'nin bölgede polislerden yüksek oranda oy aldığı ortaya çıkmıştı. Şırnak'ta; polislerin kaldığı 2 lojmanda, Batman'da Siirt'te polislerin oy kullandıkları bazı yerlerde HDP birinci parti çıkmışıt. Diyarbakır'daki polis lojmanlarında kalanların oy kullandığı Şehit Polis Mehmet Erçin Ortaokulu'nda HDP 1545, AK Parti 1050, MHP 448, CHP ise 155 oy dağılımı ortaya çıkmıştı. Siirt polis lojmanının sandığından 167'si HDP'ye 120'si ise AK Parti'ye çıkmıştı.

Hesabı tek tek sorulmalıdır...!!!
 // Muhafız
Terör örgütü pkk'ya açıktan açığa destek veren hdp'ye Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde oy veren o şerefsiz polisler tek tek tespit edilerek,uykularında şehit edilen polislerin kanlarının hesabı tek tek sorulmalıdır . Oy verenler bunu nasıl demokrasiyle bağdaştırabilirler?,teröre açıktan destek verenlere nasıl demokrasi adı altında destek verilebilir?,bunlarda hiç mi vicdan yok?,hiç mi Şehitlik mertebesi inancı yok acaba???!!! Böyle asker ve devlet düşmanlarına nasıl destek verilebilir??!...
19 Ağustos 2015 Çarşamba 17:26
 // islam
Suriye de haçlı uçaklarının attığı bombayla ölen müslümanların kanıda kimin elinde acaba yazık. Çok yazık. Önce samimi ol sonra Allah dilerse sana hidayet eder....
19 Ağustos 2015 17:09
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler