YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taner Yıldız 4. dönemde Meclis'te
Taner Yıldız 4. dönemde Meclis'te
11 Kasım 2015 13:37
1 Kasım seçimlerinde dördüncü kez milletvekili seçilen AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, TBMM'ye gelerek kaydını yaptırdı. Yıldız, Türkiye’nin güvenliği için aldığı bütün kararları uygulayabilecek güçte olduğunu söyledi.

1 Kasım seçimlerinin ardından mazbatasını aldıktan sonra Meclis'e kaydını yaptırmaya gelen eski Bakan Taner Yıldız, kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra gazetecilerin sorularına cevap verdi.

Türkiye’nin Amerika ile birlikte Suriye’de bir kara harekatına katılacağı yönündeki soru üzerine Yıldız, “Türkiye kendi güvenliğini, sınır güvenliğini korumak için aldığı bütün kararları uygulayabilecek güçtedir. Türkiye’nin coğrafyasından kaynaklanan avantajları, hemen yanı başındaki iç savaşları çok rahatlıkla kendi açısından yönetebilecek güce sahiptir” dedi.

Yıldız, bir operasyonda başörtülü kadınlara kelepçe takılmasına ilişkin soruya ise, “Türkiye’de özgürlükler alanını genişleten bir hükümetiz. Başörtüsü bizim kendi özvarlığımızdır. Türkiye bir hukuk devleti ve hukukla alakalı temel prensipleri konuşmanın daha doğru olacağı kanaatindeyim” cevabını verdi. 

Umarım
 // Rafet Maden
Umarımki TanerYıldız bey Enerji Bakanı,
RecepAkdağ bey ise Sağlık Bakanı olur.
Özellikle RecepAkdağ dönemi Sağlık reformlarıyla halkımızın yüzü gülmüştü....
11 Kasım 2015 16:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler