YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tam bir facia
AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, Yargıtay 8. Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili olarak, 'Bu bir skandal değil, facia' dedi.
Tam bir facia
31 Ağustos 2010 / 16:53 Güncelleme: 31 Ağustos 2010 / 16:58

AK Parti Grup Başkan Vekili Kılıç: Facia olan bu ses kaydı, belli çevrelerin bir cinnet halinde olduğunun göstergesidir

AK Parti Grup Başkan Vekili Suat Kılıç, Yargıtay 8. Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydının facia olduğunu söyledi. Geçmişte bu benzer çok sayıda ses kayıtlarının internet sitelerine düştüğünü hatırlatan Suat Kılıç, söz konusu ses kaydının belli çevrelerde cinnet halinin göstergesi olduğunu kaydetti.

Anayasa değişikliğine 'evet' kampanyası için Samsun'un İlkadım ilçesi 100. Yıl Bulvarı'nda partililerle birlikte esnafları dolaşıp vatandaşlara gül dağıtan Kılıç, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yargıtay 8. Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan'a ait olduğu dailymotion.com'a düşen ses kaydıyla ilgili görüş bildiren Kılıç, bunun bir skandal değil facia olduğunu belirtti. Kılıç, "Türkiye'de son yıllarda yargı üzerinde tesir yaratmaya, parlamento iradesini hasara uğratmaya çalışan, devleti yönetilemez hale getirme gayreti içine giren, milli iradeyi tarumar etmek isteyen çok sayıda skandal ses kayıtları ortaya çıktı. Ama bu ses kaydını skandal kelimesiyle tanımlayabilmek mümkün değil. Bunu tam anlamıyla bir facia olarak değerlendiriyorum. Yeni Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın referandumda kabul edilmemesi için, yeni anayasaya Türk milletinin 'hayır' oyu vermesi için bu kadar anlamsız, tehlikeli bir facianın içine girmeyi göze almış olmaları, doğrusu belli çevrelerde gerçekten bir cinnet halinin egemen olduğunun göstergesidir. " dedi.

Ses kaydında adı geçen kişilerin 24 saatin dolmasını beklemeksizin kendilerine ait olmadığını ispatlamaya hazır olduklarını beyan etmesini temenni ettiğini bildiren Kılıç, "Bu konuda iradelerini ortaya koysunlar. Türk hukuk sisteminin bu facia ses kaydını kaldırabilmesi ve içine sindirebilmesi mümkün değildir. Millet iradesini ayaklar altına almaya yönelik bu kadar kapsamlı ilişkiler içine girebilmeye cüret edebiliyor olmaları, şer cephesinin gözünü ne ölçüde karartmış olduğunun göstergesidir. Başından itibaren 'hayır'da şer vardır diye ifade ediyoruz. 'Hayır'cılar şer cephesinde ittifak etmişlerdir. Bu ses kayıtları göstermektedir ki gerçekten hayırcılar da geniş bir şer koalisyonu vardır. Terör örgütüyle kol kola girmeyi, medet ummayı göze almış durumdadırlar. Bu faciayı kabullenmeyeceğiz." şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Tunceli'de gündeme getirdiği genel af çağrısına da değinen AK Parti Grup Başkan Vekili, "Bu çağrının münferit bir çağrı olmadığı, bu facia ses kaydı ile birlikte daha da iyi anlaşılmaktadır. Demek ki Tunceli'de dile getirilen genel af çağrısı, bir organize işin parçası, parametresi olarak seslendirilmiştir. Anayasa'ya karşı organize işler devrededir. Bu organizasyonu bozacak olan Türk milletinin akıl ve sağduyusudur. " ifadelerini kullandı. CİHAN
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler