YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Taksim bir direniş, bir destandır"
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Biz bu ülkede, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Pomağı, Boşnağı, hepimiz bir milletin parçasıyız. Bu ülkede her yer Taksim artık. Bu ülkede bir bahar varsa Türk baharıdır. Taksim bir direniş, bir destandır" dedi.
"Taksim bir direniş, bir destandır"
01 Haziran 2013 / 06:50 Güncelleme: 01 Haziran 2013 / 10:27

İnce, 23. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali etkinlikleri kapsamında Karakaş Mahallesi'ndeki festival alanında, CHP Kırklareli milletvekilleri Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Turgut Dibek ile Belediye Başkanı Cavit Çağlayan ile "Kakava ateşi"ni yaktı.

Festival alanındaki vatandaşlara hitap eden İnce, CHP olarak "yeni dünyalar" kuracaklarını söyledi.

Türkiye'yi Kakava şenlikleri gibi mutlu kılacaklarını ifade eden İnce, şöyle devam etti:

"Biz bu ülkede, Türkü, Kürtü, Lazı, Çerkezi, Pomağı, Boşnağı, hepimiz bir milletin parçasıyız. Bu ülkede her yer Taksim artık. Bu ülkede bir bahar varsa Türk baharıdır. Taksim bir direniş, bir destandır. Biz bu ülkede azınlık değiliz. Biz milyonlarız. Korkmayacağız, yılmayacağız. Ellerimiz bükülmeyecek, başımız eğilmeyecek. Başımızı hiç bir zaman eğmeyeceğiz. Ampül patlayacak, Türkiye bu beladan kurtulacaktır. Bu ülkede ölüm kolay, yaşam zor."

Etkinlik kapsamında, daha sonra Murat Dalkıç ve Bengü sahne aldı.

 

AA

Etiketler: ,
23:05
 // Destanmış
Siz her halta destan dersiniz. İnadına sonuna kadar hükümetin yanındayım....
01 Haziran 2013 23:05
ALLAH BELANIZI VERSİN
 // MALİKİ
^^Türkü, Kürtü, Lazı, Çerkezi, Pomağı, Boşnağı, hepimiz bir milletin parçasıyız^^ diyen İNCE ....bizde yıllarca bağırdık çağırdık bizde bu memleketin bir parçasıyız diye ama ne okullara aldınız ne kamusal alanlara nede meclise Ben yukarıda saydıklarının hiç biriyim. Müslüman ım ben müslüman
doğru siz yeni bir düzen kurarsınız yine ama eminim müslümanı düzecek bir düzen olur bunun adı bizde artık yeriz bunu.....
yersek ozaman namerdiz biz şimdi değil....
01 Haziran 2013 Cumartesi 18:01
yazıklar olsun
 // ahmet güler
ülkede kaos çıkarmak için her şey mubahtır diyen bu chp zihniyetinden ülkeye hizmet bekleyenlere yazıklar olsun...
01 Haziran 2013 Cumartesi 13:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler