YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Takdir Cumhurbaşkanımızındır'
'Takdir Cumhurbaşkanımızındır'
24 Kasım 2012 15:55
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Büyükşehir yasasıyla ilgili, '''Takdir Cumhurbaşkanımızındır.' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'den onay için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e gönderilen Onüç İlde Büyükşehir Belediyesi Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'a ilişkin, ''Takdir Cumhurbaşkanımızındır. Yasayı geri gönderirse milletimiz için çok hayırlı bir adım atmış olur. Göndermediği takdirde karşı karşıya kalacağımız olaylar ve gelişmelere Cumhurbaşkanı da ortak olmuş olur'' dedi.

Bahçeli, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'na gerçekleştirdiği ziyarette, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Büyükşehir Kanunu'na ilişkin soru üzerine, ''Büyükşehir'' adı altında PKK'nın taleplerine karşılık veren bir çalışma yapıldığını ve bunun TBMM'ye siyasi iktidar aracılığıyla getirildiğini savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

''Meclis'te partimizin değerli milletvekilleri, Türkiye'nin geleceğine ilişkin endişe, kaygı ve hassasiyetlerini ifade ederek, hem siyasi iktidarı hem Türk milletini uyarma gayreti içine girmiştir. Ancak Meclis'te BDP, AKP işbirliğiyle, CHP'nin de belli bir oranda desteğiyle Büyükşehir Yasa Tasarısı kabul edilmiş, Cumhurbaşkanı'na gönderilmiştir. MHP'nin, yasanın kabul edildiği gün de ifade ettiği gibi, daha sonra Başkanlık Divanı üyelerimizle beraber Cumhurbaşkanımıza yaptığımız ziyarette de bu yasanın geri gönderilmesinin ülkemiz açısından hayırlı olacağı ifade edilmiştir. Takdir Cumhurbaşkanımızındır. Yasayı geri gönderirse milletimiz için çok hayırlı bir adım atmış olur. Göndermediği takdirde karşı karşıya kalacağımız olaylar ve gelişmelere Cumhurbaşkanı da ortak olmuş olur.

Tabi bu süreç başlatılmıştır. Bundan sonra da devam edecektir. Bu sürecin nereye kadar gideceğini belirleyecek olan artık 'İmralı canisi' olmuştur. 'İmralı canisi' nerede 'dur' derlerse, başta AKP olmak üzere PKK da dahil BDP de dahil orada duracaklar. 'İmralı canisi'nin 'dur' dediği yer ise siyasi bağımsızlık talebi olacaktır.'' aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler