YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"T.C ibaresi bence gereksiz"
"T.C ibaresi bence gereksiz"
10 Nisan 2013 12:03
BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, ''Tabii ki devletin adı kalacak ama her cümlenin başına 'Türkiye Cumhuriyeti' konulması gerekir mi Bence gerekmez'' ifadesini kullandı.

Tan, düzenlediği basın toplantısında, üniversitelerde Kürt öğrencilere karşı belli kesimler tarafından saldırı yapıldığını savundu. Bu konuda ilgilileri göreve çağırdığını belirten Tan, ''Bir avuç çeteye bu ülke teslim edilmemeli'' dedi.

Demokrasinin herkes için istenmesi gerektiğini dile getiren Tan, şiddete başvurmadan herkesin fikrini açıklayabilmesi gerektiğini söyledi.

Dicle Üniversitesi'nde de farklı görüşlerde olan tüm öğrencilere seslenmek istediğini söyleyen Tan, ''Soğukkanlı olun. Özellikle Kürt gençlerin birbirlerine düşmesi, çatışması, en başta Kürt halkına, onun mücadelesine ve sürece zarar verir'' diye konuştu.

Tan, ''Sağlık Bakanlığı'na bağlı kurumların tabelalarından TC ibaresinin çıkarılmasıyla'' ilgili bir soru üzerine, ''Olayın ayrıntısını bilmiyorum, Türkiye Cumhuriyeti'nin adı değişmez herhalde. Hükümetle her konuda anlaşamıyoruz ancak tabii ki devletin adı kalacak ama her cümlenin başına 'Türkiye Cumhuriyeti' konulması gerekir mi Bence gerekmez'' şeklinde konuştu.

 

AA

Etiketler: , ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler