YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sürpriz görüşmeye AK Parti'den ilk tepki
Sürpriz görüşmeye AK Parti'den ilk tepki
19 Haziran 2015 19:21
9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Meclis'teki cenaze töreni sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM'de Cemil Çiçek'in odasında görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM'de Cemil Çiçek'in odasında yaklaşık 50 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi. 

Taraflar görüşmeye ilişkin bir açıklama yapmazken AK Parti Çanakkale milletvekili Bülent Turan görüşmelerin konusunun son günlerdeki siyasi ortam olabileceğini söyledi.

AK Parti Çanakkale milletvekili Bülent Turan'ın internethaber'den Nesrin Yılmaz'a yaptığı açıklamalar şöyle:

TÜRKİYE'NİN YAŞADIKLARI ORTADA

Sayın Gül ile Cumhurbaşkanımızın arkadaşlığı AK Parti'den çok daha eski yıllara dayanır, birçok konuda zaman zaman bir araya geldiklerini, değişik konularda istişare yaptıklarını biliyoruz. Son süreçte Türkiye'nin yaşadıkları ortada, bu konularla ilgili istişare yapmalarından daha doğal bir şey olamaz diye düşünüyorum.

BU GÖRÜŞME BİR BAŞLANGIÇTIR

Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Gül'le bir araya gelmiş olması benzer görüşmeler için bir başlangıçtır. O yüzden ben bu görüşmenin sıradan ve her zaman yapılabilecek bir görüşme olduğunu düşünüyorum.

TECRÜBE PAYLAŞIMI OLACAKTIR

Seçimler bitti, Türkiye için görüşmeler yapılacaktır, bununla ilgili tecrübe paylaşımları olacaktır, karşılıklı değerlendirmeler olacaktır. Sayın Gül bir önceki Cumhurbaşkanımızdır. Onunla Türkiye siyasetinin geleceğine dair söyledikleri kıymetlidir, Sayın Cumhurbaşkanımızın kendisini dinliyor olması bir kıymettir, biz istişare kültürüne inanan insanlarız, istişarenin olduğu yerde bereket olur, huzur olur. 

AHMET SEVER'İN SİCİLİ SORUNLU

Ahmet Sever'in bu ilk vukuatı değil, bu konudaki sicili sorunlu bir sicil. Dolayısıyla Ahmet Sever'in kitabından yola çıkarak böyle önemli iki kadim dostu konuşuyor olmayı doğru bulmuyorum, kitabın bu görüşmeye katkısı olduğunu düşünmüyorum.

ERDOĞAN VE GÜL CENAZEDE DE YANYANAYDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ahmet Sever'in kitabının ardından siyasete dönecek iddiaları ortaya atılan Abdullah Gül başbaşa görüşmeden sonra Demirel'in cenazesinde de yan yana saf tuttular. 

 

İNTERNETHABER

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler