YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sürpriz görüşme ertelendi
Sürpriz görüşme ertelendi
03 Ocak 2014 14:00
CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal yolsuzluk operasyonuyla ilgili olarak yarın saat 12:30'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret edecekti ancak Köşk, o görüşmeyi erteledi.Görüşme önümüzdeki çarşamba 16.30'a alındı.

Baykal bu sabah, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile görüştü.

Baykal, 17 Aralık operasyonu sonrası yaşanan sürecin tüm Türkiye’ye zarar verdiğini belirterek, "Bu krizden herkesin zarar gördüğü açıktır. Kimse bu krizden kendisi için daha elverişli bir ortam beklememelidir" dedi.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile bir araya geldi.

Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP’nin eski lideri, 17 Aralık operasyonu sonrası yaşanan süreci değerlendirdi. Baykal, "Parlamento elbette yürütmeye yardımcı olacaktır ama bazen parlemantonun yürütmeyi yönlendirmeye ihtiyacı çıkabilir. Anayasamız cumhurbaşkanlığımızı böyle sıkıntı dönemlerde çözüm olarak düşünmüştür. Cumhurbaşkanlığı bunun için vardır, etkinlik sergilemelidir….

Hepimizin bağımsız, tarafsız etkin bir yargıya ihtiyacı vardır. Bu krizden o yargıya ulaşmalıyız…Bu krizden herkesin zarar gördüğü açıktır. Kimse bu krizden kendisi için daha elverişli bir ortam beklememelidir. Herkes kaybedecektir.

Önemli olan milletin ülkenin kazanmasıdır. Elimizdeki mekanizmaları işletmeliyiz. Yasamadır, parlamentodur, cumhurbaşkanıdır. Bu konuda anlayışımı meclis başkanımızla paylaştım. Onun da konuyu takip ettiğini gördüm. Belli bedelleri ödeyerek daha iyi bir ortama arınılmış yargının işlediği bir Türkiye diliyorum. Başarabileceğimizi sanıyorum" diye konuştu.

15:14
 // CEMAATZEDE
Öylemi..? O zaman, Yener Dönmez kimmiş bir öğren bakalım. Hocası kılıklı....
03 Ocak 2014 15:14
cemeatzedeymiş
 // süleyman erdoğan
hadi ordan sende. adam çıktı cemeatla alakası yok diye açıklama bile yaptı sende üstünü başını yırt cahil herif....
03 Ocak 2014 Cuma 13:58
12:11
 // CEMAATZEDE
Evet, itiraf ediyoruz. Aynı oyun, Baykala da oynandı fakat biz, sahip çıkacağımız yerde, Cemaat'e taş taşıyıp, Baykal'ı recm ettik. Şimdi Chp imamına karşı Baykal, kolları sıvamış durumda....
03 Ocak 2014 12:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler