YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Suriye'yi bırak, PKK'ya bak"
"Suriye'yi bırak, PKK'ya bak"
10 Eylül 2013 16:41
Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, PKK’nın çekilmeyi durdurmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, PKK’nın çekilmeyi durdurmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, “PKK yok edilmelidir. Suriye’yi bırak, PKK’ya bak” dedi.

Yılmaz, PKK’nın çözüm sürecinde zaman kazanarak, güçlendiğini belirterek, “PKK yok edilmelidir” dedi. Suriye konusuna da değinen Yılmaz, Suriye’de hedef kimyasal değil, Akdeniz’e inecek özerk Kürt bölgesidir. Libya, Mısır, Irak hangisi düzeldi. Şimdi Suriye ile sınırlı kalmayacak. Çok daha fazla yeni ölümler bizleri bekliyor. Amerika istediğini alıp arkasına bakmadan gidecektir. Bedel ödeyen ise her Allah Muhammet diyeni Müslüman zanneden saf Anadolu insanına olmaktadır.

Irak ne kadar özgürleştiyse Suriye de o kadar özgürleşecekSuriye basit bir mesele değildir. Üçüncü dünya savaşını tetikleyecek dinamiklere sahiptir. Irak’ta hiç konuşmayan Rusya ve Çin burada tedirgin ve her an müdahil olacak pozisyondadırlar. İran’ı da bu müttefik içersinde düşündüğünüzde Türkiye bu işlerden sadece ekonomik değil büyük can kayıpları ve toprak kaybı ile çıkabilir” diye konuştu.

 

İHA

Bak sen
 // Kadir Bozbey
Demek pkk yok edilmeli, nasıl olacak bu iş peki? Komşularınla gerçek anlamda bir dayanışma ve işbirliği oluşturmadan pkkyı yok edemezsin, Suriye'de Esad başta kaldığı sürece pkk yı bitiremezsin......
10 Eylül 2013 Salı 17:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler