YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Suriye'deki silahlı muhalifler Türkiye'den besleniyor"
"Suriye'deki silahlı muhalifler Türkiye'den besleniyor"
04 Kasım 2013 12:54
CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Türkiye'nin, Suriye'deki silahlı muhaliflerin beslendiği yer haline geldiğini öne sürdü.

Güneş, Meclis'te düzenlediği basın topantısında, Adana'daki sarin gazı davasının, 30 Ekim'de yapılan duruşmasını takip ettiğini ve verilen ara kararla davada tutuklu sanık kalmamasını eleştirdi.

Baş sanık Hitam Kassap'ın sarin gazını elde etmek amacıyla faaliyet içindeyken yakalandığını öne süren Güneş, "Çok açık, net. Beyaz fosfor, 10 top dinamit fitili, antifiriz almaya çalışıyor" diye konuştu.

Suriye'de kullanılan sarin gazının nereden elde edildiğini merak ettiklerini belirten Güneş, "Bu malzemeler gerçekten Türkiye'den mi geçiyor" diye sordu. Güneş, şu görüşleri dile getirdi:

"Herkes Esad'ı suçlasın, ne olup bitiği anlaşılmasın. Yok öyle iş. Türkiye, Suriye'deki silahlı muhaliflerin, terör unsurlarının beslendiği yer haline geldi. Türkiye'yi buradan kurtarmamız gerekiyor. Bunlar insanlık dışı suçlar işliyorlar. Yabancı kanallarda insanlık dışı manzaralar görüyoruz. Bunlar gerçek Yezid'ler. İnsanlık dışı mahlukatlar ve bunu ne yazık ki kutsal dinimiz adına yapıyorlar.

Bu davanın kapatılmamasını istiyoruz. Bu Adana'daki dava kapatılıp, bu terörist unsurlar beraat ettirilirse, Türkiye için yüz karası olacaktır. Türkiye, El Kaide unsurların beslenebileceği, dinlenebileceği bir yer olamaz."

 

AA

SİZ'DEN KÖSTEK BİZ'DEN DESTEK
 // KİBAR FEYZO'NUN KABA HALİ
İyi ya, bu daha da hoşumuza gider. Daha çok destek olmalıyız. Esed def olup gidene kadar, destek, destek, destek....
04 Kasım 2013 Pazartesi 22:58
14:02
 // Oktay D gezer
CHPnin Esed'i kurtarmaktan baska bir derdi/hedefi/amacı kalmadı mı acaba?!...
04 Kasım 2013 14:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler