YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de 45 kilometre daha aşağıya ineceğiz
DIşişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fırat Kalkanı Operasyonu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Çavuşoğlu, Münbiç'in bir bölümünü kapatmak için, Suriye'de ilk olarak en az 45 kilometre aşağıya inilebileceğini ifade etti.
Suriye'de 45 kilometre daha aşağıya ineceğiz
26 Eylül 2016 / 07:20 Güncelleme: 26 Eylül 2016 / 08:22

France 24 kanalına konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bombalanan insani yardım konvoyuna değindi. "Şu çok açıktır ki, rejim ve destekçileri bm konvoyunu vurmuştur" dedi.

45 KİLOMETRE AŞAĞIYA İNEBİLİRİZ

Çavuşoğoğlu'na Fırat Kalkanı Harekatı da soruldu. Dışişleri Bakanı, "Suriye'de ne kadar derine gitmeye hazırsınız" sorusuna, "İlk olarak en az 45 kilometre aşağıya inebiliriz, inmek zorundayız, Münbiç bölümünü kapatmak için." dedi.

RAKKA OPERASYONUNUN TARİHİ BELLİ DEĞİL

Mevlüt Çavuşoğlu, yapılması planlanan Rakka operasyonu için de konuştu. Askeri yetkililerin IŞİD'e karşı Rakka'da bir operasyon yapılması konusunu görüştüklerini ifade eden Çavuşoğlu, bu operasyonun ne zaman gerçekleşeceğinin henüz belli olmadığını ve hazırlıkların yapılması gerektiğini kaydetti. "Ordular ve teknisyenler bu operasyonun şeklini tartışmak zorundadır. Şu anda konuşuyorlar" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler