YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye ve PKK aynı güçten emir alıyor
Suriye ve PKK aynı güçten emir alıyor
30 Haziran 2012 22:20
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ''Suriye hangi güçlerden emir alıyorsa, PKK da aynı güçlerden emir alıyor'' dedi.

Altınyayla İlçesi ve Köyleri Tonus Köftesi Kültür ve Dayanışma Festivali'ne katılan Destici, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin birinci gündem maddesinin terörle mücadele olduğunu, terör bitene kadar da öyle olacağını belirtti.

Terörle mücadeleye 27 yıl boyunca yüksek oranda bütçe ayrıldığını dile getiren Destici, ''Eğer bu bütçe teröre harcanmamış olsaydı, Türkiye bugün dünyanın ilk 10 büyük ekonomisinden birisiydi. Birleşmiş Milletler'e veto hakkı talep eden bir ülkesiydi. Türkiye güçlü olmak zorunda, Türkiye birlik olmak zorunda, zengin olmak zorunda. Çünkü Türkiye sadece 75 milyondan sorumlu değil, İslam coğrafyası üzerindeki bütün mazlum milletlerin gözü Türkiye'de. Çünkü yardım eli uzatmasını istiyorlar. Emperyalist güçlerin maşası olan PKK, daha güçlü bir şekilde oralara ulaşmamızı engelliyor'' dedi.

Mustafa Destici, Suriye'de yaşanan olaylara paralel olarak terör olaylarının arttığına işaret ederek, şunları aktardı:

''Suriye olayı başladı, terör olayları başladı. Kürt kökenli kardeşlerimizin bunu iyi izlemesi lazım, iyi dikkat etmesi lazım. Suriye hangi güçlerden emir alıyorsa, PKK da aynı güçlerden emir alıyor. PKK'nın zaten kuruluş felsefesine, inancına baktığımız zaman, benim coğrafyamın en fedakar, en dindar, en maneviyatçı olan bölgesinin temsilcisi olamaz. Çünkü Marksist, Leninist, Zerdüşt bir anlayışa sahip olan, çoğu Kürt kökenli bile olmayan PKK kadrosunun millete gösterilmesi lazım. 27 yılda Türkiye PKK ile gerçek anlamda mücadele etmedi. Bunu muhalefet olsun diye söylemiyorum, 27 yıldır siz PKK ile mücadele ediyorsunuz da neden hala eğitimli birliklerimiz yok  Nasıl oluyor da Dağlıca'da şehit olan 8 tane yavru Anadolu'nun çeşitli köylerinden gider, acemi birliğini yeni bitirmiş  Ben bunu anlamıyorum, 27 senede nasıl yetiştirilmiyor  Ben bunu hem Sayın Başbakan'a, hem Cumhurbaşkanı'na hem de Genelkurmay Başkanı'na söylüyorum. Mobil birlikler kuracaksınız, PKK'lılar gibi dağda yaşayacak. Onlardan daha güçlü olacak. Gerekirse bunlardan yarısını devşirme yapacaksınız. Devşirme derken Yeni Zelandalılardan bahsetmiyorum, bizim akraba ve soydaş topluluklarımızdan alacağız. Burada akrabası, yakını, eşi, dostu olmayacak. İçeride bunu bitireceğiz, dışarıda Kandili söndüreceğiz. Neymiş efendim Kandil'e girilmezmiş, kim çıkarıyor  Türk ordusu istediği yere girer, istediğini de alır. Yeter ki burada bir kararlılık olsun. Biz bunu yapabilecek güçteyiz.''
 

00:31
 // şükrü
beyler artık acemi eğitimini yeni bitirmiş yavruları ateşe atmayın bordo bereli özel harekatcı ne iş yapar hani özel birliklerimiz artık işinizi doğru yapın. Yoksa bu ışte başka maksatlar aranır . Allah hainleri kahretsin....
01 Temmuz 2012 00:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler