YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye topraklarına dikilen Türk Bayrağı CHP'yi çileden çıkardı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Türkiye'nin Suriye topraklarına diktiği bayrağa tepki göstererek, açık şekilde Esed'i savundu.
Suriye topraklarına dikilen Türk Bayrağı CHP'yi çileden çıkardı
24 Şubat 2015 / 08:25 Güncelleme: 24 Şubat 2015 / 08:34

Masa başında Kerkük, Musul ve 12 Ada'yı bir çırpıda veren CHP zihniyeti, Süleyman Şah türbesindeki askerlerimizin tahliyesine yönelik yapılan Şah Fırat operasyonu ve Suriye topraklarına Türk Bayrağı dikilmesi karşısında adeta çileden çıktı. CHP, operasyonun ardından Esed'in yanında duran bir yaklaşım sergilerken, Esed medyası da CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu manşetlerine taşıdı.

Açıktan Esed'i savundu, Türk bayrağı dikilmesine tepki gösterdi

CHP cephesinden, Suriye topraklarına Türk Bayrağı dikilmesine en açık ve en sert tepkiyi gösteren ise Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu oldu. Loğoğlu, uluslararası hukuka uygun olarak, türbe için Suriye topraklarında bir kara parçası Türkiye'nin hakkı olduğu halde, TSK'nın diktiği yeni bayrağa açık açık tepki gösterdi.

Faruk Loğoğlu şöyle konuştu:

Operasyon için Suriye hükümetinin rızası alınmamıştır. Şimdi, konunun çok ayrıntıları var. Uluslararası hukuka aykırılık, bunlardan bir tanesi. Uluslararası hukukta, bir ülkeye bir askeri operasyon düzenleme hakkı ancak meşru savunma durumunda ortaya çıkar. Suriye'den Türkiye'ye yönelik bir saldırı yok, bildiğimiz kadarıyla AKP iktidarının yakın dostu IŞİD'den de henüz bir saldırı yok.

O bakımdan, bu askeri operasyon yani Suriye topraklarına çok sayıda askerle, tankla girilmesi bir defa Suriye hükümetinin yaptığı açıklamalara da bakarsanız Suriye'ye bir saldırıdır, Suriye topraklarına karşı bir saldırıdır. Bu iktidarın istismar etmediği hiçbir şey kalmamıştır bu ülkede.

Suriye toprağına Türk bayrağı dikilmesi CHP'yi çileden çıkardı

En son istismar ettikleri de Türkiye Cumhuriyeti'nin, halkımızın, kanıyla, canlarıyla boyadığı bayrağımızdır. Hangi anlamda istismar edilmiştir? Çünkü, öncelikle, yine asker eliyle bu bayrak gönderinden indirilmiş, başka bir yere nakledilmiş, nakledildiği yer dikkatinizi çekiyorum, ikinci uluslararası hukuka aykırılıktır Suriye toprağıdır. Suriye bizim arka bahçemiz mi. Suriye, bizim istediğimiz an istediğimiz yere girebileceğimiz, üzerinde hakimiyet kuracağımız, askeri alanlar kuracağımız bir komşu ülke mi?

Bu hukuk dışılığa ilk defa Türk askeri ortak edilmiştir. Biz, sizin, siyasetçiler olarak yaptığınız yanlışların, hataların altından kalkarız ama askeri, Türk askerini, Mehmetçik'i hatalarınıza ortak edemezsiniz. Bu hatayı da bu durumda yapmışsınız, bunu Türk milleti asla, asla affetmeyecektir."

230220152323417345487_3.jpg

 

STAR

Etiketler: , ,
Mutlaka
 // Rızvan
chplilerin tamamı sistem değiştikten sonra mutlaka vatana ihanetten yargılanmalı....
24 Şubat 2015 10:22
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler