YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Süleyman Soylu o tarihi açıkladı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Denizli'de 2015 seçimleriyle ilgili konuştu. Soylu, Türkiye'nin ikinci sıçramasının 2015'de olacağını söyledi.
Süleyman Soylu o tarihi açıkladı
12 Eylül 2014 / 18:46 Güncelleme: 12 Eylül 2014 / 18:49

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye'de vesayet sistemi ve darbe dönemlerinin artık tarihe karıştığını, milli irade ve demokratik meşruiyetle ülkenin büyük hedefleri yöneldiğini söyledi.

Soylu, Denizli'de bir otelde düzenlenen AK Parti 5. Olağan Kongre Teşkilat Eğitim ve Bilgilendirme toplantısına katıldı.

İkinci sıçrama hamlesi

Organizasyonla ilgili basın toplantısı düzenleyen Soylu, Türkiye'nin 12 yılda ciddi bir sıçrama ortaya koyduğunu, bu süreci 2023'e taşıyacak ikinci bir sıçrama hamlesinin hazırlığını yaptıklarını ifade etti.

"Türkiye'de vesayet ortadan kalkmıştır, darbeler tarihe karışmıştır, gerileme devirleri bitmiştir. Bugün milli irade meşruiyeti ile beraber Türkiye büyük hedeflere doğru yolculuğunu istikrarla beraber yapmaktadır" diyen Soylu, 12 yılda ciddi bir sıçramanın ortaya konulduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin harcı karılıyor

AK Parti'nin 2015 seçimleri öncesi teşkilatını yenileyeceği bir kongre sürecine hazırlandığını anlatan Soylu, bu kongrelerin aynı zamanda Türkiye'nin harcının karılacağı organizasyonlar olduğunu belirtti.

"Kurucu Meclis hüviyeti sağlanacak"

Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

2015 seçimlerine bu kongrelerle hazırlanacağız. Bize bu noktada büyük sorumluluk düşüyor. Hem yeni Türkiye hem de yeni anayasaya ulaşma konusundaki iddia ve iradenin ortaya konulacağı bu kongrelerde bir kurucu meclis hüviyetini sağlayabileceğiz. Bu kurucu kongrelerle inşallah yeni anayasa ve yeni Türkiye'nin bütün kodlarının da milletimizle mukavele edilmesi mümkün olacak. Onun için bu kongreler siyasi tarihimiz açısında da geleceğimiz açısında da çok önemlidir."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler