YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Süleyman Demirel hakkında şok talep
Kızı ile birlikte 28 Şubat sürecinde idamla yargılanan Hüda Kaya'nın avukatı Müşir Deliduman, dönemin Cumhurbaşkanı Demirel'in yargılanmasını talep etti.
Süleyman Demirel hakkında şok talep
02 Eylül 2013 / 21:19 Güncelleme: 02 Eylül 2013 / 21:28

28 Şubat davasının ilk celsesine iki gün kala, mahkemeye mağdurlardan şoke eden bir talep ulaştı. 28 Şubat döneminde kızıyla birlikte idamla yargılanan Hüda Kaya'nın avukatı Müşir Deliduman, 29 Ağustos'ta mahkemeye dilekçe vererek, dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de yargılanmasını talep etti.

Avukat Deliduman dilekçesinde, Demirel'in 28 Şubat'ta alınan MGK kararlarının başındaki isim olduğunu, bütün sürecin Demirel'in bilgisi dahilinde gerçekleştiğini, ayrıca o dönemde irtica ile mücadele brifinglerinin ilk olarak kendisine verildiğini ifade etti. Deliduman, “28 Şubat darbesinin bir numaralı ismi Demirel'dir. Darbecilerin başını çektiği illegal örgütlenme Demirel'in önderliğinde gerçekleşmiştir” dedi.Gelmezse şapkasını getiririm

Başvurusuyla ilgili Deliduman, şunları söyledi: “Ben sadece Hüda Kaya'nın değil aynı zamanda, iddianamenin mağdurlarından İntisar Karagülle Saatçioğlu, Nur Cihan Rençber, Yakup Köse, Recep Çil, Payer Tercan'ın da müdafiliğini yapıyorum. Demirel'in 28 Şubat'ın bir numaralı ismi olduğunu düşünüyorum. Yargılanması için mahkemeye başvurdum. Dava da bu talebimi yeniden dile getireceğim” dedi.

Süleyman Demirel'in darbe dönemlerinde fötr şapkasını alıp gittiğini ifade eden Müşir Deliduman, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kim bilir bu şapkanın içinde kaç tilki dolaştırmış ve kuyrukları birbirine değdirmemiştir. Demirel'in davaya geleceğini pek ummuyorum. Ancak duruşmaya Demirel'i temsilen fötr şapkayla geleceğim.”

 

TÜRKİYE GAZETESİ 

CEVAP
 // YAŞAR YELEKİN
bu avukat her kimse ALLAH razı ola. yıllardır söylüyom ama sesimi duyuramıyom. şu memleketin başına ne kadar çorap örüldüyse tmamının ya sorumlusu yada mimarı demireldirrrrrrrrrrr. onu önce bacağından assınlar herşeyi söyledikden sonrada ipi ters takıp boynundan assınlarki ibrete alem olsun....
03 Eylül 2013 Salı 15:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler