YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şükür'den o soruya cevap
Şükür'den o soruya cevap
08 Mart 2012 14:45
AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, bir televizyonda program yapmasıyla ilgili soruyu cevaplandırdı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Mecliste görev yapan kadın gazetecileri ziyaret ederek gül verdi.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şükür, ''kadınların şiddet görmediği'' bir dünya dileğinde bulundu. Gazetecilerin, ''bir televizyonda program yapmasıyla ilgili'' soruları üzerine Şükür, “Tartışmaya nokta koymak istemiyorum. Çünkü tartışma bitmiyor. Meclis Başkanlığı bu konuda açıklama yaptı. Bunun üzerine söyleyecek bir söz yok. Yasal olduğunu söylüyor'' karşılığını verdi.

Gazetecilerin ''TBMM Başkanı etik bulmadığını söyledi'' demesi üzerine Şükür, ''En son açıklamasına bakın, yasal olarak engel olmadığı ifade ediliyor'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamak için geldiniz, ama kız çocuklarının eğitimini yakından ilgilendiren 4 4 4 ile ilgili yasa önerisinin Milli Eğitim Komisyonundaki görüşmelerine katılmak yerine, mazeret izni alıp televizyon programına katıldığı'' iddialarını anımsatması üzerine Şükür, iddia edildiği akşam programı olmadığını belirtti. Şükür, o gün sabah saat 04.00'a kadar komisyonda olduğunu, sadece yemek için dışarı çıktığını söyledi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler