YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Suikast yapacak adamın...'
Topçu: Benim başbakan yardımcıma, suikast yapacak adamın anasından emdiğini burnundan getiririm.
''Suikast yapacak adamın...'
27 Aralık 2009 / 19:44 Güncelleme: 27 Aralık 2009 / 19:50

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, hükümetin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddiası konusunda pasif davranmakla suçladı. Topcu, "İktidarı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ekibine verin bakalım. Benim başbakan yardımcıma, suikast yapacak adamın, anasından emdiğini burnundan getirmez miyim?" dedi.

Samsun Büyük Otel'de BBP tarafından düzenlenen Güvenlik Özgürlük Refah (GÖR) projesinin tanıtım toplantısına katılan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast planı iddiası ve Başbakanın telefonunun dinlenmesi iddiasına değinen Topçu, AK Parti iktidarının olaylar karşısında pasif kaldığını savunarak, "İktidarı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ekibine verin bakalım. Beni 6 ay dinleyecek adamın anlını karışlıyormuyum, karışlamıyor muyum. Var mı öyle bir şey? Benim başbakan yardımcıma, suikast yapacak adamın, anasından emdiğini burnundan getiriyor muyum getirmiyor muyum? Verin şu iktidarı bana, verin de görün." dedi.

Helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun kazasıyla ilgili araştırmaların sürdürdüklerini ve araştırma komisyonunun raporu tamamladığını açıklayan Genel Başkan Yalçın Topçu, şöyle konuştu:
"On aydır diyorum ki sakın ha sakın. Muhsin Yazıcıoğlu'nun arkadaşlarını kadrolarını başkalarıyla karıştırmayın. Yoksa gök kubbeyi başınıza yıkarız. Raporun sonuç bölümü ve neticeleri benim elimde. 600 sayfalık bir rapor hazırlandı. Sonuç olarak 17-18 madde özetlemiş ilgili kurum. 4-5 maddelikte netice demiş. Bu rapor bir komedi. Bunu hazırlayan kurumu ve ekibini red ediyorum."

 "HAVA SAHAMIZ SAHİPSİZ Mİ?"

Yazıcıoğlu'nun kaza raporunda çok komik durumlar olduğunu savunan Topçu, "Raporun bir maddesinde diyor ki, pilot helikopteri kullanma sırasında telefonla kuleyle konuşmuş bu arada dikkati dağılmış. Önünü görememiş. Gitmiş çarpmış kaza gerçekleşmiş. Ben burada bir noktada diyorum ki, vay sizin insafınız kurusun be. Karayollarında bile araba kullanan adam, telefonla konuşursa arkasından 174 TL ceza geliyor. Bizim hava sahamız bu kadar mı sahipsiz, benim 10 aydır dediğim bu. Yukarda tabutlar uçuyor tabutlar. Benim dediğim bu. Sistem çürümüş. Kim kime dum duma. Kimsenin kimseden haberi yok." iddiasında bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hitaben konuşma yapan Yalçın, "Meclis Araştırma Komisyonu'nun süresi iç tüzükte kullanılarak 1 ay uzatılmasına rağmen 4 Aralık'ta son buldu. Bu rapor gitmesi gereken yer olan TBMM Araştırma Komisyonu idi. Sayın Başbabakan, şu anda raporun muhatabı mecliste yok. Onun için Sayın Başbakan'a ve TBMM'ye bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Muhsin Yazıcıoğlu birkaç dönem, Meclis'te milleti temsil etmiş aynı zamanda bir partinin genel başkanı aynı zamanda Kosova Dostluk Grubu Başkanı'ydı. Şimdi TBMM ve Sayın Başkanı'ndan bu şerefli üyelerinin hukukunu ne kadar savunabileceğini millet olarak bekliyor ve takip ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Topçu'nun dilinden anlıyoruz.
 // ibrahim çelikoğlu
Yazıcığlu'nun hesabı,TSK'lere kesilmek isteniyor.Askeri sırlar,askerlere ait olmalıdır.Bu AB ve ABD'dede böyledir.Mafyanın eline teslim edilirse hüsran olur.Kâr peşinde koşanlar ,Kâr değil zarar getirir.TSK'ler, devletin bir kurumudur.Tarafsız,ideolojisi olmayan bir kurum olmak mecburiyetindedir.İşte;Herkezin vatandaşlık görevi,bu kurumun kötülerle değil,iyilerle,devletinin iyiliğini,namusunu,şerefini düşünenlerin yanında yer almasını sağlamak olmalıdır.Bu;...
28 Aralık 2009 11:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler