YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suikast iddiası için ne dedi?
Gürsel Tekin: Suikast iddialarının Sarıgül ile ilişkisi var mı, ortaya çıkacak
Suikast iddiası için ne dedi?
08 Mayıs 2010 / 23:28 Güncelleme: 08 Mayıs 2010 / 23:28

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yönelik suikast iddialarına ilişkin, "Suikastı planlayan şahıs Şişli'de bir gazetenin yöneticisiymiş. Mustafa Sarıgül ile ilişkisi var mı yok mu ortaya çıkacak." dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı, WOW Otel'de 'İktidara Yürüyüş' yemeği verdi.
 

Yemeğe; İstanbul'daki ilçe ve mahalle teşkilatlarının üyeleri katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Özyürek, Bayram Meral gibi CHP'li milletvekillerinin yanı sıra, Mustafa Altıoklar, Edip Akbayram, Müjde Ar gibi sanatçılar da yemekte hazır bulundu. Gecenin sunuculuğunu ise tiyatro ve sinema sanatçısı Altan Erkekli yaptı.
 

Burada konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a yüklendi.
 

İstanbul'a yapılması planlanan üçüncü köprü ile ilgili çalışmaları eleştiren Tekin, Başbakan Erdoğan'ın İsmet İnönü ile ilgili sözlerini kınadı.
 

Tekin, Baykal'a yönelik suikast iddialarıyla ilgili de kısa bir açıklama yaptı. Suikasti planlayan kişinin Şişli'de bir gazetenin yöneticisi olduğunu söyleyen Tekin, "Sayın Mustafa Sarıgül bu kişi ile ilişkisinin olmadığını söylüyor. İlişkisi var mı yok mu ortaya çıkacaktır." dedi.
 

Kemal Kılıçdaroğlu ise, kendisine yöneltilen soruları cevapsız bıraktı. CHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler