YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Süheyl Batum CHP'den ihraç edildi
CHP MYK tarafından disipline sevk edilen Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) tarafından partiden ihraç edildi.
Süheyl Batum CHP'den ihraç edildi
11 Aralık 2014 / 13:19 Güncelleme: 11 Aralık 2014 / 17:07

 Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum'un CHP'den ihraç edilmesine ilişkin kararın alındığı bugünkü Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) toplantısına, 15 üyeden 13'ünün katıldığı ve bir üyenin ret oyu verdiği öğrenildi.

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'ın başkanlığında gerçekleşen YDK toplantısına, üyeler Sumru Karaer ile Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan'ın katılmadığı belirtildi.

Bazı üyelerin "kınama cezası verilmesi" önerisinin, çoğunluk tarafından kabul görmemesi üzerine, yapılan oylamada 12 üyenin "ihraç" yönünde irade beyan ettiği kaydedildi.

Toplantıda, Çorum Milletvekili ve YDK üyesi Tufan Köse'nin ret oyu kullandığı öğrenildi. Köse'nin muhalefet şerhi yazdığı da kaydedildi. 

 

AA

paralel
 // ali
chp seçimlere az kala kendi ayağına sıkıyor. çok güzel hareketler bunlar....
11 Aralık 2014 Perşembe 15:16
13:51
 // vatandaş
M.H.P ve SAADET partilerinden ithal edip kendi partisinden ihraç etme sistemiyle C.H.P daha çok iktidar olma hayalleri kurar tabiki mısır ve suriye de ölen onca masumun katillerine verdikleri destek buna bağlı aldıkları ahlarla...
11 Aralık 2014 13:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler