YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suçum Erdoğan'ın yanında olmak
Suçum Erdoğan'ın yanında olmak
09 Haziran 2014 07:17
Avrupa Parlamentosu eski Milletvekili Ozan Ceyhun, Almanya'nın Bild gazetesinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediği için kendisine de "Kötü Türk" diye saldırdığını söyledi.

A Haber'de Orhan Sali'nin moderatörlüğünde yayınlanan "Diplomasi" programında bu hafta "Avrupa-Türkiye ilişkilerinde PKK'nın konumu ve dağa kaçırılan çocuklara Batı'nın yaklaşımı" ele alındı. Programın konukları arasında Almanya'yı bir dönem Avrupa Parlamentosu'nda temsil eden Ozan Ceyhun da yer aldı.

Avrupa medyasının Başbakan Tayyip Erdoğan'a yönelik yayınlarını eleştiren Ceyhun, "Bild gazetesinde geçtiğimiz cumartesi günü bana 'Kötü Türk' diye saldırdılar. Suçum Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olmak. Aynı Bild gazetesi bugün de (dün) İstanbul'da inşa edilecek üçüncü havalimanının çevreyi tehdit ettiğine dair haber yaptı" dedi.

Güçlü Türkiye rahatsızlığı

"Türkiye'nin bulunduğu coğrafyada güçlü bir ülke olması, demokratikleşmesi Avrupa'yı çok rahatsız ediyor" diye konuşan Ceyhun, şunları kaydetti: "Günümüzün Türkiyesi, onlar için alışmadıkları bir ülke. Türkiye'de yapılan meşru seçimlerden bile rahatsız oluyorlar. Türkiye artık attığı adımları Fransa'ya Almanya'ya sormuyor."

Üçüncü havalimanını eleştirenlere, Almanya'daki Frankfurt Havalimanı'nın tarihçesine bakmaları çağrısında bulunan Ceyhun, "Frankfurt Havalimanı yapılırken ormanlar kesildi. Almanya'daki Yeşiller Partisi, Frankfurt Havalimanı'na karşı yapılan direnişten doğmuştur. Ayrıca üçüncü havalimanında ormanlar katledilmeyecek, boş araziler üzerine yapılıyor" dedi.

 

SABAH

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler