YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suat Kılıç'tan 'Samsun' açıklaması
Suat Kılıç'tan 'Samsun' açıklaması
04 Haziran 2011 15:50
Kılıç, ''Samsun'da düne kadar 7 milletvekilliğini garantiye almak için çalışmıştık, bugün itibarıyla sekizinci milletvekilliğini kazanmak için çalışıyoruz'' dedi..

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, ''Samsun'da düne kadar 7 milletvekilliğini garantiye almak için çalışmıştık, bugün itibarıyla sekizinci milletvekilliğini kazanmak için çalışıyoruz'' dedi.

Seçim çalışmalarını Samsun'da sürdüren Kılıç, Atakum ilçesinde halkla bir araya geldi.

Partisinin dün Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı mitingde, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı yağmura rağmen alanda sonuna dek bekleyen insanların kararlılığını bir kez daha ortaya koyduğunu ifade etti.

Kılıç, ''Milletimizin bir kararlılığı, bir iradesi var. Bu millet girdiği yoldan bir daha geri dönmeyecek. Yani bundan sonra bu memlekette ne darbe lafı olur, ne muhtıra lafı olur, ne de milletin oylarıyla seçilmiş başbakanların darağacına gönderileceği bir dönem olur. O dönemler kapandı'' diye konuştu.

Ankara'dan Samsun'a 6 milletvekiliyle geldiklerini ve seçim sonucuna göre en az 7 milletvekiliyle yeniden döneceklerine inandığını belirten Kılıç, ''Samsun'da düne kadar 7 milletvekilliğini garantiye almak için çalışmıştık, bugün itibarıyla sekizinci milletvekilliğini kazanmak için çalışıyoruz. Seçimlere sekiz gün kaldı, bunun elbette ki bir sebebi, hikmeti vardır. Geriye sekiz gün kaldı ve biz artık sekizinci milletvekilliğini kazanmak için gayret ediyoruz'' dedi.

Samsun için ortaya konulan hedeflerden bundan sonraki süreçte geriye dönüşün söz konusu olmayacağını söyleyen Kılıç, ''Uçağın bir pist başında beklemesi vardır, ondan sonra pist boyunca pilot gaza basar, hızlanır, belli bir hıza ulaştıktan sonra uçak kalkışa geçer. Samsun da uçuşa geçti. Dün itibarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda Başbakanımızın vermiş olduğu sözler de bunun adeta mührü, altına atılmış imza niteliğindedir'' diye konuştu.

''Spor kenti Samsun, sağlık kenti Samsun, sanayi kenti Samsun, tarım kenti Samsun, lojistik kenti Samsun, fuar ve kongre merkezi Samsun'' vurgularının Başbakan Erdoğan tarafından yapıldığını hatırlatan Kılıç, şunları söyledi:

''Bu ne demektir  O meydanda söylenen her sözün arkasında Recep Tayyip Erdoğan var demektir. Bu saatten sonra milletvekilleri olarak bizim görevimiz, Başbakanımızın söz verebileceği kadar olgun hale getirdiğimiz bu projelere sahip çıkmaktır, bunları unutturmamaktır. Biz projelerin, programların arkasında duracağımıza göre, sizin de bizim arkamızda sağlam durmanız lazım. Biz Başbakanımızın arkasında durup Samsun'u sağlam tutuyoruz, siz de bizim arkamızda durarak, bizi sağlam tutuyorsunuz.'' (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler