YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suat Kılıç, eğitimcilerden rica etti
Suat Kılıç, eğitimcilerden rica etti
15 Haziran 2013 15:57
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Taş atan değil, gönüller yapan, sevgiler üreten, nefrete geçit vermeyen nesiller yetişsin diye öğretmenlerimizden özellikle ricada bulunuyorum" dedi.

Kılıç, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan "Şahin Başol Spor Kompleksi"nin açılış töreninde, gerek hükümetin gerekse yerel yönetimlerin, spor yatırımlarına çok büyük önem verdiğini söyledi.

Bursa'yı bir spor kenti yapmak için yoğun şekilde çalıştıklarını belirten Kılıç, törene katılan çocuklara, "Buz pateni pisti ister misiniz ", "Kapalı atletizm pisti ister misiniz " diye sordu.

Kılıç, çocukların "Evet" yanıtını vermesi üzerine, "O zaman size feda olsun. Bursa'da bir buz pateni pistinin yapımına başlayacağız. Bu sene kapalı atletizm pistini de Bursamıza kazandıralım dedik. Yarısı bizden, yarısı Osmangazi Belediyesinden" ifadesini kullandı.

Bursa'da stadyum hariç gençlik ve spor yatırımlarının maliyetinin 180 milyon lira olduğu bilgisini veren Kılıç, bunların çocuklar ve gençler için yapıldığını anlattı.

Onların spor yapmasını, koşup eğlenmesini istediklerini vurgulayan Kılıç, şöyle konuştu:

"Taş atan, molotof atan, yakan, kıran, döken çocuklar olmasınlar. Basketbol, voleybol oynasınlar, atletizm ve judoda, tekvandoda ve diğer tüm branşlarda Türk bayrağını göndere çektiren, İstiklal Marşı'nı okutan birer yıldız sporcu olsunlar. Ülkenin imajını bozan değil, Türk bayrağını gururla dalgalandıran nesiller olsunlar. Bu yönde çaba sarf ediyoruz. Taş atan değil, gönüller yapan, sevgiler üreten, nefrete geçit vermeyen nesiller yetişsin diye öğretmenlerimizden, antrenörlerimizden, bütün kamu görevlilerinden, tesislerimizdeki ve Milli Eğitimde çalışan bütün kardeşlerimizden özellikle ricada bulunuyorum. İzcilerimizin burada daha fazla kamp yapması lazım. İzciliğin evrensel değerleriyle gençlerimizi daha fazla buluşturmak lazım. Taksim'de, Kızılay'da ya da başka bir yerde bu ülkenin bir delikanlısı ya da genç kızı bir kaldırım taşını yerinden söküyorsa orada bizim kabahatimiz var demektir. Çöp konteynerlerinden barikat kuruyorsa orada bizim kabahatimiz var demektir. Şişeleri molotofkokteyline dönüştürüyor ve gözünü kırpmadan polis araçlarını yakıyorsa valisiyle belediye başkanıyla bakanıyla öğretmeniyle bizler görevimizin gereğini harfiyen yerine getiremiyoruz demektir. Bu kabahatimizi de en kısa zamanda telafi etmenin yolu yine bu tesislerdir, bu eserlerdir, bu hizmetlerdir. Emek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum."

Suat Kılıç, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve bazı AK Parti Bursa milletvekilleriyle tesisin açılış kurdelesini kesti.

Daha sonra Kılıç, Büyükşehir Belediyesince yapımına devam edilen Timsah Arena Stadı inşaatını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

İnşaat alanından ayrılırken Kılıç'ın yanına yaklaşan bir grup Bursaspor taraftarı, stadın devlet tarafından inşa ettirilmemesinin nedenini sordu. Kılıç, stadın projesinin Büyükşehir Belediyesince hazırlandığını ifade ederek, "Başbakanımızın talimatıyla 50 milyon lira nakit kaynak aktardık. Diğer hiçbir stada böyle bir kaynak aktarılmadı" diye konuştu.

Bir taraftarın, "tüm takımların tribün liderleriyle ortak toplantı yapılması" önerisini yorumlayan Kılıç, "Ben tribün liderlerini toplarım. O çok büyük bir sorun değil ama önce tribün liderleri bir araya gelmek istiyor mu, onu görmek lazım" değerlendirmesinde bulundu.

Kılıç, 7 bin 500 seyirci kapasiteli Nilüfer Spor Salonu inşaatını da inceledi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler