YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Srebrenitsa'da Davutoğlu'nu ağlatan olay
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Srebrenitsa ziyaretinde Boşnak bir anneyle yaşadığı anıyı ve Türkiye için ettiği duayı anlattı.
Srebrenitsa'da Davutoğlu'nu ağlatan olay
13 Temmuz 2015 / 07:57 Güncelleme: 13 Temmuz 2015 / 12:16

Başbakan Davutoğlu AK Parti İstanbul iftarında açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Srebrenitsa soykırımının 20. yıl dönümü dolayısıyla katıldığı Potoçari Anıt Mezarlığı'nda düzenlenen cenaze törenine 'hayatım boyunca asla unutamayacağım diyerek' Boşnak bir anne ile arasında geçen diyaloğu anlattı.

Gözlerimizden yaşlar döküldü 

"Hayatım boyunca siyasi ya da ilmi kimliğimle hiç unutamadığım iki göz gözlerimle buluştu ve seslendi bana. Baktım 79 yaşında Boşnak bir anne. Ve tanımıştı. Elimi tuttu dualar etti. "Allah Türkiye'ye güç ve kudret versin. Allah Türkiye'yi yanımızdan eksik etmesin. Allah Türkiye'yi Avrupa'ya ve dünyaya tekrar egemen kılsın..." Gözlerinden yaşlar boşandı, onun da bizim de. 3 oğlunu şehit vermişti Srebrenitsa'da. Sonra kızını gördük anlattı yaşananları. Teyzemin ellerinden tuttum, Keşke evime gelebilseniz dedi. Yürüyerek evine kadar gittik. Evinin üzerinde hâlâ şarapnel izi vardı. Şu evin sahibinin 2 oğlunu öldürdüler, şu evdeki herkesi öldürdüler diye komşularını anlattı."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler