YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Spesifik olarak şu konuyu şöyle çözelim gibi tesp
"Spesifik olarak şu konuyu şöyle çözelim gibi tesp
"Spesifik olarak şu konuyu şöyle çözelim gibi tesp
30 Ekim 2008 / 17:00 Güncelleme: 30 Ekim 2008 / 00:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un terör brinfingi verdiği Bakanlar Kurulu'nda 'spesifik anlamda bir öneri ve tespit olmadığını' söyledi.


Ankara Dedeman Otel'de Mesleki Yeterlilik Kurumu'nun 3. Genel Kurul Toplantısı'na katılan Bakan Çelik, burada Başbuğ'un brifingi hakkındaki soruları yanıtladı.


Basında yer alan, ''Başbuğ'dan Bakanlar Kurulu'nda öneriler; doğuda imam açığı kapanmalı, Kürtçe yayının artırılması gerekir'' şeklinde haberlerin sorulması üzerine Bakan Çelik, söz konusu toplantıda Genelkurmay Başkanı'ndan tam olarak bu tür önerilerin geldiğini doğrulamadı.


Çelik, soruya verdiği yanıtta; ''Devletin tüm kurum ve kuruluşları ile bu sorunun üstesinden nasıl gelineceği ile ilgili geniş çaplı bir değerlendirme yapılmıştır.'' dedi.


Çelik, "Türkiye uzunca yıllardır terör sorunu ile karşı karşıya bulunmaktadır. Terörün bertaraf edilmesi ile ilgili Genelkurmay Başkanlığımız, dolayısıyla güvenlik güçlerimizin yapmış olduğu çalışmalar ortaya konulmuştur. Tüm kurum ve kuruluşlar ile bu sorunun üstesinden nasıl gelineceğiyle ilgili geniş çaplı bir değerlendirme yapılmıştır.'' diye konuştu.


''Spesifik olarak şu konuyu şöyle çözelim gibi tespit veya öneri olmadı.'' diyen Çelik,''Yine de bölgede yaşanan sosyo ekonomik sorunlar masaya yatırıldı toplantıda. Spesifik olarak bir öneri ve tespit olmadı. Çünkü olayın bir de sosyoekonomik boyutu vardır. Bu boyutuyla değerlendirildi konu." şeklinde konuştu.


Kanın durması için Barzani'yle bile görüşülebilir
Org.Başbuğ'un,toplantıda tarihî tespitlerde bulundu

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler