YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SP'den Osmanlıca çıkışı
Saadet Partisi lideri Mustafa Kamalak, İstanbul milletvekili adaylarını tanıtım töreninde açıklamalarda bulundu. İşsizlik sorununu kendilerinin çözeceğini ifade eden Kamalak, Osmanlıca dersinin seçilmiş ders olacağını söyledi.
SP'den Osmanlıca çıkışı
17 Nisan 2011 / 15:43 Güncelleme: 17 Nisan 2011 / 16:13

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, eğitimi yeniden dizayn edeceklerini belirterek, ''Eğitimin her aşamasında, ilkokul birinci sınıftan üniversite son sınıfa kadar Osmanlıca, seçilmiş ders olacaktır'' dedi.

Kamalak, partisince Grand Cevahir Otelde düzenlenen İstanbul milletvekili adayları tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, her seçimin önemli olduğunu ancak bu seçimin diğer seçimlerden daha büyük öneme sahip bulunduğunu söyledi.

Bu seçimde Meclise sadece 550 milletvekili seçilmeyeceğini, aynı zamanda Türkiye'nin yönünün belirleyeceğini ifade eden Kamalak, ''Türkiye, bu seçimde 50 yıldır olduğu gibi batı kapısında nöbet tutmaya, uşaklık etmek için batıya girme sırasını beklemeye ya da yönünü Ortadoğu'ya, İslam alemine çevirip şahsiyetli, onurlu, önder Türkiye olmaya karar verecektir'' diye konuştu.

Milli görüş temsilcilerine önemli görevler düştüğünü söyleyen Kamalak, şunları kaydetti:

''İki hedefimiz vardır; birincisi yeniden büyük Türkiye'yi kurmaktır, yaşanılabilir bir Türkiye'yi inşa etmektir, ikincisi de yeni bir dünyayı tesis etme, adil bir dünyayı kurma hedefidir. Büyük Türkiye'yi kurabilmek için önce Türkiye'nin problemlerini çözmemiz gerekiyor. Türkiye'nin problemlerini çözmeden yeni bir dünyayı inşa etmek, adil düzeni oturtmak mümkün olamaz. O halde ilk etapta yeniden büyük Türkiye'yi kurmaya mecburuz. Bunun için de işsizliği çözmeye, ekonomik düzeni yeniden dizayn etmeye, ülkede asayişi sağlamaya mecburuz.''

İşsizliği çözeceklerini söyleyen Kamalak, ''Bir partinin problemleri çözebilmesi için kaç milletvekiliyle kaç yıl iktidar olması lazımdır  Eğer anamuhalefet partisi 'ben çözeceğim' diyorsa bu zamana kadar neredeydin  Senin her şeyden önce milletle kan uyuşmazlığın vardır'' dedi.

''ŞEHİT MEZAR TAŞLARI OKUNAMIYOR''

Eğitimi yeniden dizayn edeceklerini anlatan Kamalak, İmam Hatiplerin orta kısımları yeniden açacaklarını, Kuran kurslarının önündeki engelleri bir bir kaldıracaklarını, hafızlık müessesinin yeniden canlandırılacağını söyledi.

Çanakkale'de şehitlerin mezar taşlarının okunamadığına dikkati çeken Kamalak, ''Gelecek nesil okuyacaktır. Eğitimin her aşamasında, ilkokul birinci sınıftan üniversite son sınıfa kadar Osmanlıca, seçilmiş ders olacaktır. Bu ülkede Çanakkale şehitleri torunlarına zorunlu olarak İngilizce, Almanca, Fransızca mecburi ders olarak okutuluyor mu  Bu torunların, dedelerinin dilini öğrenme hakkı yok mu  O halde hazır olun. Bu hedefler çok uzakta değil. Vatandaşımızın bir oyu kadar yakındır'' diye konuştu.

1969 yılında yola çıkan milli görüşün, 1995 seçimlerinde birinci parti olduğunu anımsatan Kamalak, 1996 yılında da ara seçimde oy oranlarının yüzde 36 olduğunu belirtti.

O tarihte yapılan anketlere göre ise milli görüşün oy oranının yüzde 65'lerde olduğunu bildiren Kamalak, şimdi yapılan anketlerde de yüzde 95'in milli görüşe sıkı bir şekilde bağlı olduğunu gösterdiğini ileri sürdü.

Oğluna, kızına iş arayan ailelerin, adresin milli görüşte olduğunu göreceğini söyleyen Kamalak, ''(Oğlum, kızım Kur'an-ı Kerim okusun) diyenlere sesleniyoruz, çözüm Saadet Partisi'' dedi.

Kamalak, konuşmasının ardından basına tanıtılan Saadet Partisi İstanbul milletvekili adayları ile fotoğraf çektirerek, partilileri selamladı.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler