YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SP'den 'ittifak' açıklaması
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 12 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekerek, seçim ittifakıyla ilgili görüşmelerin devam ettiğini, seçimlere tek başına hazır olduklarını söyledi.
SP'den 'ittifak' açıklaması
10 Nisan 2011 / 12:16 Güncelleme: 10 Nisan 2011 / 12:30

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, seçim ittifakı ile ilgili, ''Görüşmeler devam ediyor. Gerçekleşeceğini ümit ediyoruz, ama biz seçime tek başımıza hazırız'' dedi.

Kamalak, Saadet Partisi Genel Merkezi'ndeki Genel İdare Kurulu toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, 12 Haziran'da yapılacak seçimin hem Türkiye hem komşu ülkeler hem de dünya barışı açısından önemli olduğunu belirtti.

Türkiye'nin terör nedeniyle verdiği şehit sayısının Kurtuluş Savaşı'ndaki şehit sayısını geçtiğini ifade eden Kamalak, ''Güneydoğu'daki olaylar görmezden geliniyor. Ülkenin birlik ve bütünlüğü görmezden gelinerek sağlanamaz'' dedi.  Kamalak, ayrıca Türkiye'nin komşularının ''çökertildiğini'' iddia ederek, asıl hedefin Türkiye olduğunu söyledi.

Bu ortamda, Milli Görüş'e önemli görevler düştüğünü, eski Genel Başkan Necmettin Erbakan'dan devraldıkları teşkilatı harekete geçirmekle yükümlü olduklarını kaydetti.

Kamalak, milletin Saadet Partisine yetki vermesi halinde Güneydoğu sorunun çözümü ve anayasa değişikliğinin yanı sıra işçi ve memura yüzde 50 zam, asgari ücretten vergi almama, herkese ücretsiz sağlık hakkı, zorunlu eğitimin yeniden yapılandırılması, engellilerin ve basın mensuplarının sorunlarının çözüme kavuşturulması vaatlerinde bulundu.

Konuşmasının ardından, gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kamalak, seçim ittifakına yönelik bir soru üzerine, ''Bir ordu başka bir güce bel bağlarsa zafere ulaşamaz. Bu nedenle biz teşkilat olarak seçime hazırız. İstiyoruz ki, mecliste güçlü bir ittifak oluşturalım. Mevcut muhalefet denetim görevini tam yapmıyor. Güçlü denetim için ittifakta fayda vardır. Bu insanlar arasında gerilimi düşürecektir.  Görüşmeler devam ediyor. Gerçekleşeceğini ümit ediyoruz, ama biz seçime tek başımıza hazırız.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler