YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SP'de 4 il başkanı daha istifa etti
SP'de 4 il başkanı daha istifa etti
06 Ekim 2010 16:40
Kayyuma devredilen Saadet Partisi'nden istifalar bugün de sürdü. Dört il başkanı daha istifa etti.

Kayyuma devredilen Saadet Partisi'nden istifalar bugün de sürdü, Kırşehir, Adana, Tekirdağ ve Siirt il başkanları ve yönetimleri partilerinden ayrıldılar.

Kırşehir İl Başkanı Fazıl Atak, yaptığı yazılı açıklamada, teşkilat içinde kendilerine benzemedikleri için çalışmalarına müsaade etmeyen, köstekleyen bir gurup olduğunu öne sürdü.

Kendi siyasi tabanlarına 'bize itaat edeceksiniz' diye baskı ve zulüm yapmadıklarını, Harun gibi gelip, Karun gibi zenginleşmediklerini savunan Atak, siyaseti geçim ve zenginleşme aracı olarak görmediklerini söyledi. siyaseti insanlığa hizmet olarak gördüklerini belirten Atak, dini siyasete alet etmediklerini de kaydetti.

Atak, ''Göreve geldiğim günden bu yana canla başla çalıştığım partimden ve il başkanlığından yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte istifa ediyorum. Bundan sonraki siyasi hayatıma Sayın Numan Kurtulmuş'un liderliğindeki oluşumda devam edeceğim.''


-ADANA İL BAŞKANI CENGİL İSTİFA ETTİ


Saadet Partisi Adana İl Başkanı Sıtkı Cengil de partisinden istifa etti. Cengil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 7 yıl il başkanlığı görevinde bulunduğunu, partinin kurucular kurulu arasında yer aldığını ve GİK üyesi olduğunu belirtti.

Cengil, Numan Kurtulmuş'un genel başkanlıktan istifa etmesinin ardından kendisini de partililerin yanı sıra vatandaşlarla yaptığı görüşmeler sonunda il başkanlığı görevinden istifa etme kararı aldığını kaydetti. Cengil, siyasete Kurtulmuş'un yeni yapılanması içinde yer alarak devam edeceklerini ifade etti.

Cengil, kendisiyle birlikte bazı yönetim kurulu üyeleri ile Yumurtalık, İmamoğlu, Tufanbeyli, Seyhan ve Sarıçam ilçe başkanları ve bazı yönetim kurulu üyelerinin de istifa ettiğini, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.


-TEKİRDAĞ İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATI-


Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Eyüp Kanar, düzenlediği basın toplantısında, partisinin 11 Temmuz'daki Kongresiyle başlayan süreçte ve sonrasında gelişen olaylar karşısında kendilerinin de karar vermek mecburiyetinde kaldıklarını ve 500 üyeleriyle birlikte partideki görevlerinden istifa ettiklerini bildirdi.

Kanar, 1969 bağımsızlar hareketi olarak Necmettin Erbakan ile 'Önce ahlak ve maneviyat' ilkesi ve 'Yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden büyük Türkiye, Yeni Dünya' hedefleriyle başlattığı Milli Görüş siyasetinin, bugün Saadet Partisi çatısı altında yürütme imkanı kalmadığını belirterek, ''Kavgalı ve güvensiz bir birliktelik yerine, dostça bir ayrılığın daha doğru olacağına inandığımız için bugün itibariyle başta ben, Genel İdare Kurulu üyemiz Ahmet Akçay, il yönetim kurulu arkadaşlarım, Merkez İlçe Başkanı Tuncay Çakır ile Çerkezköy, Çorlu, Şarköy, Hayrabolu, Muratlı, Marmaraereğlisi ve Malkara ilçe yönetim kurulu arkadaşlarım, Kadın Kolları İl Başkanı ve 500 üyemizle birlikte Saadet Partisi'ndeki görevimizden ve üyeliklerimizden istifa ediyoruz'' dedi.

Kanar, Numan Kurtulmuş'un önderliğinde yeni parti kurulması için çalışmaların devam ettiğini de söyledi.


-SİİRT YÖNETİMİ: ''DOSTÇA AYRILDIK''-


Siirt İl Başkanı Abdüllatif Evin de ''Kavgalı ve güvensiz bir birliktelik yerine dostça bir ayrılığın daha doğru olacağına inandıklarını'' belirterek il ve ilçe yöneticileri olarak istifa kararı aldıklarını açıkladı.

Başkan Evin, Saadet Partisi'nin artık derlenme ve toparlanma partisi olmaktan çıktığını, ahlak ve maneviyat söylemiyle yola çıkmasına rağmen, ahlaki ve manevi değerlerle bağdaşmayan hakaretlere maruz kaldıklarınI, ayrılığın daha doğru olacağına inandıklarını ifade ederek il ve ilçe teşkilatları olarak hep birlikte partilerinden istifa ettiklerini bildirdi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler