YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SP iftarında büyük kavga
SP iftarında büyük kavga
21 Ağustos 2010 23:52
Partinin iftar yemeğirde yumruklu bıçaklı kavga çıktı. Kurtulmuş salonu terk etti

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, İstanbul'da partisi tarafından verilen iftar programında, bir grup Erbakan yansılı tarafından protesto edildi. Kurtulmuş'un istifasını isteyen grup, iftarın ardından konuşma yapmak isteyen Kurtulmuş'u susturmak için salonu birbirine kattı.
 

MASALAR DEVRİLDİ, YUMRUKLAR KONUŞTU VE BIÇAKLAR ÇEKİLDİ
Otelin dışında protesto gösterileri sürerken iftarını açan Kurtulmuş, burada bir konuşma yapmak istedi. Ancak Kurtulmuş, burada da kalabalık bir grup tarafından protesto edilerek susturulmak istendi. Parti içerisindeki ayrılıkçı grubun protestosuna salondaki diğer partililerin devreye girmesi ile çığırından çıktı. İftar sofrasındaki karşılıklı atışmalarla alevlene gerginlik bir anda kavgaya dönüştü. Salonda birbirine giren SP'li üyeler ile ayrılıkçı grup, yumruklu kavgaya tutuştu. Kavga sırasında bazı kişilerin masada bulunan bıçaklarla birbirlerinin üzerine yürüdü.. 
 
KURTULMUŞ SALONU TERK ETMEK ZORUNDA KALDI
Çıkan olayların ardından Saadet Partisi Lideri Numan Kurtulmuş salonu terk etmek zorunda kaldı. Olayların büyümesi üzerine canlı yayınlanan programın yayını kesilirken bölgeye çevik kuvvet ekipleri sevk edildi. 

KURTULMUŞ: SABRIMIZI DENİYORLAR AMA BİZ YILMAYACAĞIZ 
SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, olayların yaşandığı WOW Otel'de basın açıklaması yaptı. Kurtulmuş, "İftarımız çok güzel başladı. 10 kişilik bir grup yüzünden olaylar proveke edildi. Burada yerli ve yabancı misafirlerimizin huzuru bozuldu." dedi.
 

'Bizim sabrımızı deniyorlar' diyen Kurtulmuş, "Bu süreç kongreden beri gelen bir süreçtir. Buraya yansıması oldu. Bizim sabrımızı deniyorlar ama biz hiçbir şekilde yılmayacağız, üslubumuzu bozmayacağız ve bütün partililer ile birlikte büyük Türkiye projelerimizi gerçekleştirmek üzer yolumuza devam edeceğiz" dedi.
 
GAZETECİLERDE ARBEDE SIRASINDA SALDIRIYA UĞRADI
Öte yandan, iki grup arasında çıkan kavgayı görüntülemek isteyen basın mensupları da saldırıya uğradı.


İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler